Sandığa doğru parsel parsel arazi satışı

Sandığa doğru parsel parsel arazi satışı
3 Aralık 2023 09:28

AKP’li Elazığ Belediyesi tarafından şehrin muhtelif yerlerinde 13 arsa, 41 adet konut, 15 adet dükkanın satışı yapılacak.

 

 

AKP’li Başkan Şahin Şerifoğulları’nın yönetimindeki Elazığ Belediyesi, yerel seçimlere dört ay kala arsa, konut ve dükkan satmaya karar verdi. Kapalı teklif usulü ile arsa ve taşınmaz satışı için 13 Aralık ve 14 Aralık tarihlerinde yapılacak olan ihalelere katılabilmek için belirlenen geçici teminat bedellerinin bankaya yatırılması istendi.

 

 

GELİRİN NEREDE KULLANILACAĞI AÇIKLANMADI

 

Elazığ Belediyesi aralarında akaryakıt alanı da olan 13 arsayı satışa çıkardı. Sözcü’den Evren Denirdaş’ın haberine göre Zafran Mahallesi’nde 10, Cumhuriyet Mahallesi’nde 1, Salıbaba Mahallesi’nde 2 adet arsayı satışa çıkartan Elazığ Belediyesi; arsaların muhammen bedellerini de belirledi. Arsaların ihale tarihi 13 Aralık 2023 olarak duyuruldu. Satışa çıkarılan arsaların en düşük muhammen bedeli 852 Bin 600 TL, en yükseği ise 39 milyon 364 bin TL oldu. Zafran Mahallesi’ndeki akaryakıt alanının muhammen bedeli ise 27 milyon 178 bin TL olarak belirlendi.

 
İHALE KAPALI TEKLİF USULÜYLE YAPILACAK

 

 

Elazığ Belediyesi arsa satışıyla ilgili şartlarını şöyle sıraladı:

 

1- Mülkiyeti Belediyemize ait aşağıda mevkii, ada, parsel numarası, metrekaresi, muhammen bedeli, geçici teminatı, ihale tarihi ve saati yazılı arsaların satışı yapılacaktır.

2- Satışı yapılacak arsaların 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35. maddesinin (a) bendi uyarınca kapalı teklif usulü ile (artırma suretiyle) satışı yapılacaktır.

3- Arsaların İhalesi aşağıda belirtilen tarih ve saatlerde Cumhuriyet Mahallesi Malatya Caddesi No: 30 Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezinde Encümen huzurunda yapılacaktır.

4- İhale şartnamesi mesai saatleri içerisinde ücretsiz görüleceği gibi ihaleye iştirak edilmesi halinde 250,00 TL bedel karşılığında Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Kiralama Servisinden temin edilecektir. Birden fazla arsanın ihalesine katılması halinde; her bir arsa için ayrı ayrı ihale dosyası alınacaktır.