Plaja yanaşan bottan inen kaçaklar, sokaklara dağıldı

Plaja yanaşan bottan inen kaçaklar, sokaklara dağıldı
11 Eylül 2023 12:38

Burası Türkiye’nin turizm başkentlerinden biri olarak kabul edilen Kuşadası. Kuşadası Merkezi’nde Kadınlar Plajı’na yanaşan bottan yaklaşık 30 kaçak inerek kendilerinden emin adımlarla ilerleyip sokak aralarında dağıldılar. Botla nereden geldiklerini kimse bilmiyor. ‘Yunanistan’ diye Kuşadası’na bırakılmış olabilirler mi o da bilinmiyor. Ancak artık plajlardan bile sığınmacı yağıyor

 

 

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde botla sahile gelen kaçaklar indikleri plajdan şehre dağıldılar. O anlar sosyal medyada gündem oldu

 

 

Ülkemize göç ve sığınmacı akını devam ediyor.

 

 

 

Özellikle doğu ve güneydoğu sınırlarından kaçak yollarla Türkiye’ye girmeye çalışan yabancıların sayısındaki artış, sınırlardaki güvenlik endişelerini artırıyor.

Son olarak Aydın’ın Kuşadası ilçesinde kaydedilen görüntülerde, kaçakların deniz yoluyla Türkiye’ye giriş yaptığı görülüyor. Kadınlar Plajı olarak adlandırılan bölgeye botlarla gelen yaklaşık 30 kaçak, şehre dağılarak kayboluyorlar.

Sosyal medyada paylaşılan bu görüntüler, Türk halkının güvenlik konusundaki endişelerini ve göç politikalarının eleştirilerini bir kez daha gündeme getirdi.