Öztrak’tan Abdüllatif Şener’e: Oyunu kime verdiğini açıklamaya dili gitmiyor!

Öztrak’tan Abdüllatif Şener’e: Oyunu kime verdiğini açıklamaya dili gitmiyor!
16 Haziran 2023 16:02

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Kurultay sürecinin ilerlediğini dile getiren Öztrak, “Yenilenmiş ve dinamik örgütlerimizle önümüzdeki seçimleri almaya kararlıyız” dedi. Öztrak, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklayan eski CHP Milletvekili Abdüllatif Şener’e ise ıslak imzalı tutanakları hatırlatarak cevap verdi.

 

 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Partideki ‘değişim’ tartışmalarına değinen Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişimin önünü açtığını savunurken “Yenilenmiş ve dinamik örgütlerimizle önümüzdeki seçimleri almaya kararlıyız” dedi.

Kongreler takviminin öngörülen şekilde ilerlediğini belirten Öztrak, “Parti Meclisimizin uygun göreceği bir tarihte de demokrasi şenliğine dönüşecek kurultayımızla bu süreci taçlandıracağız. Genel Başkanımız değişimin önünü sonuna kadar açacağını her fırsatta ifade ediyor” derken 9 ay sonra yapılacak yerel seçimleri kazanmanın en büyük hedefleri olduğunu söyledi:

“Muhalefetin birleşmiş gücünü dağıtarak Saray ve şürekâsının değirmenine su taşımadan yenilenmiş ve dinamik örgütlerimizle, yönetimlerimizle, yeni kurumsal yapımızla ve tüzüğümüzle daha da güçleneceğiz. Bundan 9 ay sonra yapılacak yerel seçimlere çok daha hazırlıklı şekilde girmeye ve önümüzdeki seçimleri almaya kararlıyız.”

 

 

ŞENER’E CEVAP

 

 

Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklayan eski CHP Milletvekili Abdüllatif Şener hakkında sorulan bir soru üzerine ise Şener’in oy kullandığı sandıkta geçersiz oy çıkmadığını gösteren ıslak imzalı tutanakları hatırlatarak, “Demek ki oyunu birilerine vermiş ama kime verdiğini açıklamaya dili gitmiyor” dedi.