Özgür Özel’in ekibinden İmamoğlu’na adaylık önerisi!

Özgür Özel’in ekibinden İmamoğlu’na adaylık önerisi!
22 Temmuz 2023 07:51

CHP Grup Başkanı Özgür Özel ekibinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu cephesine “cumhurbaşkanı adayı” önerisinin geldiği iddia edildi.

 

 

CHP’de, 14 Mayıs seçimlerinin ardından başlayan tartışmalar, CHP kurmaylarının İmamoğlu öncülüğündeki online toplantıda bir araya gelmesiyle alevlendi.
Cumhuriyet’in haberine göre CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in ekibinin, genel başkanlık için güçlü adaylardan biri olarak görülen İmamoğlu ekibine “öneride bulunduğu” iddia edildi.

Bu kapsamda “Özel’in Genel Başkan olmasının, İmamoğlu’nun İBB Başkanlığı’na devam etmesinin, zamanı gelince de partinin cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesinin önerildiği” öne sürüldü.

İmamoğlu ekibinin ise öneriye sıcak bakmadığı belirtildi. Partinin önceki gün gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu’nda ise, bazı MYK üyelerinin, İmamoğlu öncülüğünde gerçekleştirilen ve görüntülerinin sızmasının ardından tartışma yaratan toplantı nedeniyle “CHP’nin Meclis Grubu’nun görevden alınmasının önerildiği” belirtildi.

Üyelerin seçimle gelmesi nedeniyle görevden almanın mümkün olmadığı da kaydedilirken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun öneriye sessiz kaldığı ve yorum yapmadığı aktarıldı.