Özgür Özel: Nezaketi ve müzakereyi sürdüreceğiz

Özgür Özel: Nezaketi ve müzakereyi sürdüreceğiz
24 Nisan 2024 08:03

TBMM’nin açılışının 104’üncü yılı ve 23 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Meclis’te düzenlenen resepsiyonda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Muhalefetin en sertini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın ama nezaketi ve müzakereyi terk etmeyeceğiz” dedi.

 

 

TBMM’nin 104. açılış yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un ev sahipliğinde resepsiyon düzenlendi. Resepsiyon uzun yıllardır görülmeyen bir olaya da sahne oldu. Resepsiyon sonrasında, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya geldi, birlikte çay içtiler.

 

Sözcü’den İpek Özbey’in haberine göre Özel o anları şöyle anlattı:

 

“Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş, çok sayıda grup başkan vekili, milletvekili vardı. Ben gittim ayağa kalktı elini sıktım, bayramlaştık. ‘Sağlığınız nasıl oldu’ diye sordu ‘daha iyiyim’ dedim. Sonra Meclis Başkanı yanına çağırdı yanına oturdum bir sürü insan vardı. Bayramlaşmak karşılaşınca el sıkışmak davet edilince oturup bir çay içmek olması gerekendir ben bunu her zaman savundum. Siyaset bazen münakaşadır ama her zaman müzakeredir. Biz yerelde çok güçlü bir iktidarız nüfusun yüzde 65’ine ekonominin %80’ine hizmet vereceğiz. O da genel iktidar… Ülkenin ve insanların çok önemli sorunları var konuşmadan bu sorunları çözemeyiz.”

 

 

“ERDOĞAN’LA KAVGA ETMEDİM”

 
“Seçimden önce Erdoğan’la kavga etmedim, emeklinin yoksulların durumunu ısrarla dile getirdim gerçek sorunları konuştum seçmen bunu ödüllendirdi. Muhalefetin en sertini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın ama nezaketi ve müzakereyi terk etmeyeceğiz.”