Özel’in listesinde Kılıçdaroğlu’nun kurmaylığını yapmış değişimciler olmayacak

Özel’in listesinde Kılıçdaroğlu’nun kurmaylığını yapmış değişimciler olmayacak
3 Kasım 2023 12:50

CHP’nin 38. Olağan Kurultay’ı, “İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı” sloganıyla toplanacak. 4-5 Kasım’da yapılacak olan kurultay, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. CHP’de yarın genel başkan adayları Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel arasında kıyasıya bir rekabet yaşanacak.

 

 

 

14-28 Mayıs seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun kurmayları arasında yer alan, sonrasında değişim saflarında yer aldığı için eleştirilen bazı isimler Özel’in PM listesinde yer almayacak. Bu isimlerden biri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 yıllık genel başkanlığı döneminde uzun yıllar parti sözcülüğü, genel başkan yardımcılığı gibi önemli görevler üstlenen Aydın Milletvekili Bülent Tezcan.

 

 

TEZCAN: PM’YE ADAY OLMAYACAĞIM
Gazete Duvar’a konuşan Tezcan, daha önce yaptığı bir açıklamada “Ben de dahil tüm kadrolar değişmeli” dediğini hatırlatarak “Bu laf olsun diye söylenmiş bir şey değildi. Bu bir samimiyet testidir. Benim bu dönemde söylediğim hiçbir şey kendime yönelik gelecek çizme meselesi değil. O yüzden Parti Meclisi’ne aday olmayacağım. Siyaseti bırakmıyorum ama siyaset mutlaka bir koltuğa oturarak yapılmaz. Yeni arkadaşlara yol göstereceğiz. Bizim yapacağımız şey değişimi kolaylaştırmak. Buna çaba harcıyoruz” dedi.

 

 

Öte yandan Sözcü TV’ye konuşan Özgür Özel, geride bıraktığımız dönemlerde Kılıçdaroğlu’nun yakın kurmayı olarak görev yapan Ankara Milletvekili Tekin Bingöl’ün de PM’de olmayacağını açıkladı, yönetimde yer alacak isimler arasında Selin Sayek Böke’nin olduğunu söyledi.