Özel’den Bahçeli’ye: Belli ki Cumhur İttifakı’nda sorunlar var, gelsin ‘Türkiye İttifakı’na katılsın

Özel’den Bahçeli’ye: Belli ki Cumhur İttifakı’nda sorunlar var, gelsin ‘Türkiye İttifakı’na katılsın
13 Haziran 2024 11:59

MHP lideri Bahçeli’nin ittifak açıklamalarına tepki gösteren Özgür Özel “Belli ki Cumhur İttifakı’nda sorunlar var” ifadelerini kullandı. Bahçeli’yi ‘Türkiye İttifakı’na davet eden Özel “Memleketi bu hale getirip suç ortağını bize doğru itmesinler. Bu sorunları ya çözsünler ya bıraksınlar biz çözeriz” dedi.

 

 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katıldığı Şehit Aileleri ve Gaziler Çalıştayı’nda gazetecilerin soruları yanıtladı.

Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün yaptığı yazılı açıklamaya ilişkin soruya yanıt verdi. Bahçeli’yi ‘Türkiye İttifakı’na davet eden Özel, şunları söyledi:

– Belli ki Cumhur İttifakı’nda sorunlar var. Cumhur İttifakı’nın sorunları Cumhur İttifakı’nın sorunlarıdır. Bizim kimseyle bir tartışmamız, gerginliğimiz yok. Ben de Sayın Bahçeli’ye bir davette bulunayım. Bahçeli ittifakından memnun değilse gelsin bizim ittifakımıza katılabilir. Gelsin ‘Türkiye İttifakı’na katılsın. Bu krizi yaratan AKP ve kendilerinin birlikteliğinin sorumluluğundan kaçmayıp emekçilere ve emeklilere sahip çıkacak bir mücadeleye varsa, gelsin ‘Türkiye İttifakı’na katılsın.
– Kimse bize ittifak falan önermesin. Bugünün sorumluları bunun sorumluluğunu taşıyacak. Sayın Bahçeli, şöyle bir kolaycılık yapmasın. Memleketi bu hale getirip suç ortağını bize doğru itmesinler. Bu sorunları ya çözsünler ya bıraksınlar biz çözeriz.