Özel’den AKP’li Turan’a ‘Gereğini yaparız’ yanıtı!

Özel’den AKP’li Turan’a ‘Gereğini yaparız’ yanıtı!
28 Haziran 2022 12:54

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP’li Aykut Erdoğdu’nun eski eşinin paylaştığı videoya ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’a yanıt verdi. Özel, “Biz gerekeni yaparız sizin gibi değiliz, merak buyurmayın” dedi.

 

 

CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu’nun eski eşi Özge Erdoğdu’ya ait olduğu öne sürülen bir sosyal medya hesabından paylaşılan ses kayıtlarına ilişkin AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

 

Turan, “Herkesin özel hayatı kendisinin. Çoluk çocuk var, duruma üzülürüz sadece. Ancak “Dolarla vekil olunuyor” ithamı tüm CHP grubunu zan altında bırakır. Böyle ağır bir iddia karşısında CHP sessiz kalamaz! Mafyanın 10bin dolar iddiasını günlerce tekrarlayanların sessizliği ibretlik Bu itirafla CHP yönetiminin ehliyetten, liyakatten, kendi ifadeleriyle “örgütten” ne anladıklarını görmüş olduk. Meclis Başkanımız Sn. Mustafa Şentup’u göreve davet ediyorum. Gerekli araştırmalar yapılmalı ve CHP Grubu bu ağır ithamdan kurtulmalı ya da ilgililer cezalandırılmalı.” dedi.

 

 

Özgür Özel’den yanıt

 
CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ise Turan’ın tweetini alıntılayarak yanıt verdi. Özel, “Sn. Turan; o iddia mafyanın değil, Süleyman Soylu’nundu. Suçişleri Bakanı’nı “mafya” olarak görmenizi kayıtlara geçirmenizi çok yerinde bulduğumu ifade etmeliyim. Biz ne ses kayıtları duyduk, gıkınız çıkmadı…. Ama biz gerekeni yaparız sizin gibi değiliz, merak buyurmayın!” dedi.