Özel: Hiçbir şey olmamış gibi yapamayız

Özel: Hiçbir şey olmamış gibi yapamayız
30 Mayıs 2023 14:07

CHP’li Özgür Özel, seçimin değerlendirileceğini ve kapalı grup toplantısında grup başkanı ile grup başkanvekili seçeceklerini söyledi. Özel, “Hiçbir şey olmamış gibi davranmıyoruz” diye konuştu.

 

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, seçim sonrası Meclis’te açıklamalarda bulundu. Partinin yeni grup başkanvekillerinin seçileceğini belirten Özel, “Hiçbir şey olmamış gibi siyaset yapacağımızı kimse düşünmesin” dedi.

 

 

Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 
BİR GRUP BAŞKANI 3 GRUP BAŞKANVEKİLİ SEÇECEĞİZ: Seçim sonuçları değerlendirilecek. Bu parlamentodan Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı olacağı inancıyla ayrılmıştık ama seçim sonuçları bunu yansıtmadı. Cuma günü yemin törenini yapacağız. Cumartesi günü kapalı grup toplantısında bir araya gelecek, bir grup başkanı 3 grup başkanvekili seçeceğiz. Engin Özkoç milletvekili değil, Engin Altay ve ben grup başkanvekilliği görevine talip değilim. 8 arkadaşımız bu göreve talip oldu. Cumartesi seçimimizi yapacağız.

 

 

HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ DAVRANMIYORUZ: Hiçbir şey olmamış gibi siyaset yapacağımızı hiç kimse düşünmesin. 25,5 milyonun sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Bu seçimde Meclis’e taşınan bazı isimler ve partiler üzerinden kadınların çok endişeli olduğunu biliyoruz. Kimse korkmasın. Hiçbir şey olmamış gibi davranmıyoruz. Üzerimize düşenin fazlasını yapacağız.

 

 

KURULAN İLİŞKİ HEPİMİZİ GURURLANDIRIYOR: Sayın Genel Başkan bu süreci olması gerektiği gibi yönetti. Kılıçdaroğlu’na oy veren kimsenin kendisine kızgın olmadığını biliyoruz. Yaşananların hiçbirini mazeret olarak yöneltmiyoruz. Sayın genel başkanın cumhurbaşkanı adaylığı sürecinden sonra seçmenle kurduğu ilişki hepimizi gururlandırıyor. Sayın genel başkanın, MYK’nin seçim değerlendirmesinin ardından yol haritasını belirleyip paylaşacağız.”