Özel-Erdoğan görüşmesi sonrası Bakan Şimşek’e talimat!

Özel-Erdoğan görüşmesi sonrası Bakan Şimşek’e talimat!
13 Haziran 2024 07:21

Yurttaşın gündeminin yoksulluk olduğunu vurgulayan CHP kurmayları “Bayram sonrası bir toplantı yapılacak” dedi.

 

Fotoğraf: CHP Fotoğraf Servisi

 

CHP kurmayları, Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın 18 yıl sonra CHP Genel Merkezi’ne giderek Özgür Özel’le yaptığı görüşmenin “olumlu bir havada geçtiğini” aktardı. Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre partililer, şu değerlendirmeyi yaptı: “Genel başkanımız tüm partilerin de katılımıyla Meclis’te ortak bir çalışma yapılmasını önerdi. Bir ekonomik kriz yaşıyoruz ve faturası çok kazanana değil, sıradan maaş alanlara emeklilere, asgari ücretlilere, çiftçilere kesiliyor.”

Özel’in Erdoğan’a kaynak bulma önerisi sonrası partililer, Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e talimat verdiğini aktardı. Bu kapsamda CHP’nin ekonomi kadrolarının bayram sonrası Şimşek’le görüşeceği öğrenildi. Kurmaylar, “Sayın Mehmet Şimşek’e verilen talimatla vergi konusunda bir düzenlemeyi kendi başlarına çalışmak isteyebilirler. Ancak bizim talebimiz birlikte çalışmak” dedi. Partililer görüşme sonrası Gezi tutuklularının serbest bırakılması konusunda da “olumlu adımlar beklendiğini” aktardı.

 

 

MİTİNGLER SÜRECEK

 
Yurttaşların talepleri için meydanlarda olacaklarını söyleyen kurmaylar, “Cuma günü Tekirdağ’da buğday mitingi yapacağız. Aynı şekilde geçim sıkıntısı çeken tüm kesimlerle 30 Haziran’da Kocaeli’de temmuz zammı beklentimizi dile getiren bir miting yapacağız. Yani bir yandan müzakereyi sürdüreceğiz, bir yandan mücadele edeceğiz” dedi. CHPliler yeni anayasa konusunda ise önce mevcuta uyulması gerektiğini tekrarladı ve bu kapsamda “CHP’nin halkın gündeminde olmayan hiçbir konuyu tartışmaya sıcak bakmadığını” vurguladı.