‘Önümüzdeki seçimde Türkiye’yi kırmızıya boyayacağız’

‘Önümüzdeki seçimde Türkiye’yi kırmızıya boyayacağız’
3 Haziran 2024 11:57

CHP, Konya’da gelecek seçimler için yol haritasını belirledi. Selçuklu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı’nda partinin hedefleri açıklanırken, “Önümüzdeki seçimde Türkiye’yi kırmızıya boyayacağız” denildi. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinden birinci parti olarak çıkan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), seçim sonrasında da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. CHP, Konya’da da hedef büyüterek, daha fazla belediye ve milletvekilliği kazanacakları mesajı verdi.

 

 

CHP Selçuklu İlçe Başkanlığı’nın bu amaç doğrultusunda düzenlediği Danışma Kurulu Toplantısı’nda partinin yeni hedefleri açıklandı. Bir otelde Selçuklu ilçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, ilçe yönetim kurulu üyeleri, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman, İl yönetim kurulu üyeleri, Konya Milletvekili Barış Bektaş, ilçe başkanlarıyla partililerin katıldığı Danışma Kurulu toplantısında CHP’yi Konya’da daha da güçlendirerek, daha fazla belediye başkanlığı ve 5’in üzerinde milletvekili kazanmanın hedeflendiği vurgulandı.

 

 

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE TÜRKİYE’Yİ KIRMIZIYA BOYAYACAĞIZ”

 
Toplantıda konuşan ve CHP Genel Başkanı Özgül Özel mesajını okuyan CHP Selçuklu İlçe Başkanı Ali Naci Çobanoğlu, “Güzel ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Konya’da partimizi güçlendirerek, oyumuz attırmayı konuştuk. İktidar tarafından ülkemizin ne hale getirildiği ortadadır. Ekonomi iyi değil, hayat pahalı, emeklimiz ve çalışanımız geçinemez bir haldedir.

Sorunlar üstüne sorunlar ekleniyor. Bu durumdan tek kurtuluş partimiz CHP’nin iktidarıdır. Konya nasıl önemliyse Selçuklu da kalbidir. Daha demokratik ve mücadeleci bir anlayışla hareket ediyoruz. Üye sayımız artıyor. Her iki seçimde sahadaydık. Halkımızla birlikte olduk. Genel ve yerel seçimde oyumuzu arttırdık. Konya’daki bu başarıyı hep birlikte mücadeleyle elde ettik. 5 belediyeyi kazandık. Yakın tarihte merkez ilçelerimizden birisinin de belediye başkanlığını alabiliriz. Bunu görüyoruz.

 

 

Yerel seçimlerde vatandaşlarımız bize bir fırsat verdi. Türkiye genelinde 1. parti olduk. Hep birlikte seçimi kazandık. Gençlik Kolları Genel Başkanımızla, il başkanımızla, milletvekilimizle, ilçe başkanlarımızla, partililerimizle ve belediye başkan adaylarımızla birlikte sevgi diliyle mücadele ettik. Başarıya imza attık. Buradan herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki seçimde Türkiye’yi kırmızıya boyayacağız. Toplantımıza katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

“YENİ YOL HARİTAMIZI BELİRLEDİK”

 
CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş da konuşmasında CHP’nin büyük bir aile olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Bu toplantıda bir yol haritası belirledik. Konya’da Selçuklu ilçemiz içinden çıkardığı figürlerle örnek bir ilçemizdir. Gençlik Kolları Genel Başkanımız ve Konya Milletvekili olarak ben Selçuklu üyesiyiz.

Yerel seçimlerde Türkiye ittifakı oluştu. Konya’daki oyumuz, 130 binden 200 bine çıktı. Partimizde Türkiye genelinde 1. parti oldu. Bu başarının en büyük etkisi partimiz CHP’nin büyük bir aile olması ve birlikte mücadelemizdir. Genel Başkanımızın söylediği gibi partimizde bir yumuşama yoktur. Cumhuriyetimiz ve değerleri, anayasamızın ilk 4 maddesinde yumuşama söz konusu değildir.

 
Eskiden yabancı şirketler ülkemizden çıkardıkları altınların yüzde 75’şini yurtdışına çıkarıyordu. Şimdi ise yüzde 98’zini çıkarıyor.

İktidar altın dâhil bizim madenlerimizin talan edilmesine göz yumuyor. Konya’da üyelerimizle ve birleşenlerimizle birlikte olacağız. Metro’yu gündeme getirmemizle, banliyö sistemini uyguluyorlar. Örgüt olarak dimdik duracağız. Olgun ve sevgi içinde bir danışma kurulu toplantısı gerçekleştirdik. Geldiğimiz noktada ülkemizin sorunlarının artmasıyla artık partimiz CHP’nin iktidarına ihtiyacı var. Çünkü ülkemizin bütün sorunlarını çözecek tek parti de yine partimiz CHP’dir. Türkiye’de ve halkımızda kabul gördü. Hep birlikte partimizi iktidara taşırken, Konya’da belediye başkan sayılarını ve milletvekili sayımızı artıracağız. Toplantıya katıldığınız için hepinizi teşekkür ediyorum.”