Numan Kurtulmuş’tan canlı yayında ‘Kaybetmeye hazır mısınız’ sorusuna yanıt

Numan Kurtulmuş’tan canlı yayında ‘Kaybetmeye hazır mısınız’ sorusuna yanıt
25 Nisan 2023 09:02

AKP’li Numan Kurtulmuş, canlı yayında “Kaybetmeye hazır mısınız?” sorusuna yanıt verdi. Kurtulmuş, “Bu soruyu aslında başkalarına sormanız lazım. Biz demokrasiyi içselleştirerek, demokrasi konusunda kavgaları vere vere bugünlere kadar milli siyaset geleneğinin bugünkü temsilcileriyiz” dedi.

 

 

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Habertürk canlı yayınında seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kübra Par ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Kurtulmuş’a “Kaybetmeye hazır mısınız? Sandıkta yenilirseniz Türkiye demokratik bir olgunlukla bu geçiş sürecini tamamlayabilir mi?” diye soruldu.

Kurtulmuş, “Bu soruyu aslında başkalarına sormanız lazım. Biz demokrasiyi içselleştirerek, demokrasi konusunda kavgaları vere vere bugünlere kadar milli siyaset geleneğinin bugünkü temsilcileriyiz” yanıtını verdi.

 

 

Kurtulmuş sözlerine şöyle devam etti:

 

“Yeri geldi rahmetli Menderes darağacında asıldı, yeri geldi rahmetli Özal ‘Çankaya’nın düşmanı’ dendi. Türkiye’de iktidar partileri, ana muhalefet partisi kapatıldı. 27 Nisan muhtırasını bir cümle ile geçiyoruz ama o günün e-muhtırayı verenler telefonları kapatıp, kaçtı gitti.

Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği bir şey var, biz kefenlerimizi giydik, siyaset yaptık. Tarihsel bir hesaplaşmanın içine girmek istemem. 27 Mayıs, 28 Şubat, 27 Nisan’ın üstündeki örtüyü açtığınız zaman antidemokratik güçlerin kimler olduğu, Cumhuriyet mitinglerinde orduyu kimin göreve çağırdığı ayan beyan ortadadır.

Milletin üstünde bir tek söz söylemedik, bundan sonra da söylemeyiz. Sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın. O karara saygılıyız.”