Necati Yılmaz, CHP’den Çankaya aday adaylığına başvuracak!

Necati Yılmaz, CHP’den Çankaya aday adaylığına başvuracak!
30 Kasım 2023 09:09

26. Dönem CHP Ankara milletvekili ve önceki Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz, CHP’den Çankaya Belediye Başkan aday adaylığı için başvuruda bulunacak.

 
Yılmaz, 2 Aralık Cumartesi günü CHP Çankaya İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylık başvurusunu yapacak.

 

“Biz Çankayayız, yine başaracağız” diyen Yılmaz Cumartesi günü saat 15:00’te yapacağı aday adaylık başvurusuna tüm yol arkadaşlarını davet etti.

 

NECATİ YILMAZ KİMDİR?

 

 

1964 yılında Divriği de doğan Necati Yılmaz, ilk ve orta öğrenimini Divriği’de, lise öğrenimini Şarkışla da tamamladı. Askerlik görevini Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Mahkemesinde Askeri Hakim olarak yaptı.Sivas Zara’da Hakim olarak görev yapan Necati Yılmaz, 1990 yılından bu yana Ankara da Serbest Avukatlık yapmaktadır.

 

 

12 Eylül 1980 sonrası siyasi ve toplumsal davalar ile 1993 Sivas Katliamı Davasında mağdur ailelerin avukatlığını üstlenen Necati Yılmaz, Çağdaş Hukukçular Derneği, Türk Hukuk Kurumu ve Ankara Barosu’nun çeşitli birimlerinde mesleki örgütlenme ve eğitim çalışmalarında yer aldı.

 

Birçok toplumsal ve siyasal kurum dernek ve vakıfta üye, kurucu üye, genel başkanlık görevlerinde bulundu. Yerel ulusal yazılı ve görsel çeşitli yayın organlarında mesleki, siyasi ve toplumsal konularda makale ve söyleşileri yayınlandı. Necati Yılmaz, 2011 Genel Seçimlerinde Ankara 1. Bölgeden 11. Sıradan Milletvekili Adayı olarak seçim çalışmalarına katıldıktan sonra CHP Parti Okulu’nda Eğitmen Eğitimi programında ve CHP Genel Merkezinde parti avukatı olarak görev üstlendi.

Necati Yılmaz 2014 tarihinde yapılan olağanüstü kongrede CHP Ankara il Başkanlığı’na seçildi.

Yılmaz, 7 Haziran 2015 (25. Dönem) ve 1 Kasım 2015 (26. Dönem) tarihlerinde yapılan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili seçildi.

 

 

258f6e87-cd69-4d4e-ad2d-96d89b0e504f