Muhtar, AKP’li belediyeyi CHP’lilere şikayet etti! ‘Yüzde 94 oy alıyor, yüzde 1 hizmet yapmıyor’

Muhtar, AKP’li belediyeyi CHP’lilere şikayet etti! ‘Yüzde 94 oy alıyor, yüzde 1 hizmet yapmıyor’
19 Ağustos 2022 09:28

Gürpınar Mahalle Muhtarı Hasan Karadağ, AK Partili Belediyeleri CHP’lilere şikayet etti. CHP Milletvekili Çetin Arık’ın ziyaretinde konuşan Gürpınar Mahalle Muhtarı Hasan Karadağ, nüfusu çok daha az olan mahallelere doğalgaz bağlandığını ancak kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirterek, “Yüzde 94 oy alıyorlar yüzde 1 hizmet vermiyorlar… Dilekçelerimize dahi dönmüyorlar” diye konuştu.

 

 

57 muhtarın CHP’ye katılmasıyla gündeme gelen muhtarlar bu kez de şikayetleri ile gündeme geldi. CHP Milletvekili Çetin Arık, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve CHP Melikgazi İlçe başkanı Yakup Yılboğa, Gürpınar Mahallesi’ni ziyaret ederek, Mahalle Muhtarı ve vatandaşlarla görüştü. Ziyarette hizmet alamadıklarını ifade eden Gürpınar Mahalle Muhtarı Hasan Karadağ, AK Partili Belediyeleri CHP’lilere şikayet etti. Defalarca söz verilmesine rağmen, çevre mahallelere, nüfusu çok daha düşük olan yerlere doğalgaz geldiğini, çevrede en fazla nüfusa sahip olmalarına rağmen kendi mahallelerine gelmediğini ifaden eden Karadağ, “Büyüklü küçüklü bizim 20 tane aracımızı aldınız. Her ay iller bankasından 137 milyar lira paramızı alıyorsunuz. Verin bunları ben Gürpınar’ı yönetirim, diyorum. Biz onları veremeyiz, diyorlar. Çünkü işlerine gelmiyor. Ben Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na, ‘Biz Kocasinan’a mı bağlıyız, Melikgazi’ye mi?’ diye sordum. Başkan Melikgazi’ye dedi. Ben de, ‘Ne bileyim bizi oraya hizmet yapmıyorsunuz. Kocasinan’a bağlıyız belledim’ dedim. 4 Kamyon şuraya, 2 kamyon buraya mıcır dökmekle hizmet olmaz. Bunlar iş değil. Her ay iller bankasından 137 milyar liramızı alıyorsunuz. Yüzde 94 oy alıyorlar, yüzde 1 hizmet vermiyorlar” diye konuştu.

 

Kayadağ, bölge muhtarları olarak hizmet bir yana belediyelere verdikleri dilekçelere karşılık dahi alamadıklarını söyledi.

Mahalle sakinleri de 5 yıl önce verilen doğal gazın hala getirilmediğini belirterek, bu saatten sonra atılacak adımları seçim yatırımı olarak göreceklerini ifade etti. Bölge halkının bir diğer sorunu ise ulaşım… Şehir merkezine toplu ulaşımın durdurulduğunu belirten mahalle sakinleri, belirli bir noktadan sonra aktarma yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti.
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sorunların farkında olduklarını ifade ederek, “Merkezde ne varsa kırsalda da o olacak diyerek vatandaşlardan oy aldılar. Ama gelinen noktada vatandaş artı bir hizmet alamadığı gibi elindeki olanakları kaybetti. Bu iktidarın genelde de, yerelde de halka vereceği hiçbir şey kalmadı” diye konuştu.