MHP’li üyeden AKP’lilere sert tepki!

MHP’li üyeden AKP’lilere sert tepki!
6 Temmuz 2021 11:04

Elazığ İl Genel Meclisi Temmuz ayı toplantısında Elazığ 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis heyeti üyeliği için yapılan seçimler Cumhur İttifakı ortaklarının arasını açtı.

 

 

Sözcü’den Evren Demirdaş’ın haberine göre Elazığ İl Genel Meclisi temmuz ayı ayı meclis toplantısında Elazığ 2. Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Müteşebbis heyeti üyeliğine seçilecek isimlerin AKP’li üyelerden olmasına MHP Elazığ İl Genel Meclis Grup başkanvekili Osman Dilek sert tepki gösterdi.

 

“İŞİNİZE GELDİĞİ ZAMAN ‘DURUN SİZ YOKSUNUZ SAKINCALISINIZ, TEHLİKELİSİNİZ’ DİYORSUNUZ”

 

 

Müteşebbis heyeti üyelerinin görev süreleri dolmadan seçimin yapılmasına anlam veremediğini belirten MHP İl Genel Meclis üyesi Osman Dilek, söyle konuştu:

* Boşalan yerler için seçim yapılacak denildi ama boşalan yer var mı bu birinci sorum. İkinci üyelikler için 4 yıl görev süresi dolmadı 4 yıl dolmadan herhangi bir boşalma olmadan neyi seçimi bu?

*Müteşebbis heyetinde 4 asil 4 yedek üye var. 2 buçuk senedir dokuz kişiyi siz temsil ediyorsunuz. Adaletten, haktan, hukuktan bahsediliyor meclis de burada.

* Biz bu cumhur ittifakında değil miyiz? Kaç defa söylememize rağmen OSB’ye Milliyet Hareket Partisi grubundan bir üye niye uygun görülmez, niye yazılmaz? Ama kirveler olduğu zaman iş çıkıyor. Burası kirvelere hizmet yeriyse biz burada bu işi protesto ediyoruz.

*Milliyetçi Hareket Partisi grubundan 1 kişinin OSB’de temsil edilmesini istiyoruz. Herkes elini vicdanına koysun 9 kişi seçilecek ve aynı adamlar devam edecek.

*Orada ne oluyor ki bizim oraya girmemiz engelleniyor, ne yapılıyor orada biz neden orada yokuz? Kanuni bir sıkıntımız mı var, sayısal bir eksikliğimiz mi var?

*Biz grubu bulunan bir siyasi partiyiz burada. Onun ötesinde bir cumhur ittifakı ortağıyız. Bu ortaklık sizin işinize geldiği zaman istediğiniz şekilde bu ortaklığı götürüyorsunuz işinize geldiği zaman ‘Durun siz yoksunuz, sakıncalısınız, tehlikelisiniz’ diyorsunuz.