MHP’li Feti Yıldız’ın hedefinde Kılıçdaroğlu var: Yargılanmasını istedi

MHP’li Feti Yıldız’ın hedefinde Kılıçdaroğlu var: Yargılanmasını istedi
31 Mayıs 2023 12:33

MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. Yıldız, Cumhuriyet Başsavcılıkları’nın Kılıçdaroğlu’na ait olan 28 adet fezlekeyi iddianameye dönüştürerek kamu davası açabileceğini söyledi.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, 28. dönemde TBMM’de yer almayacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yargılanmasını istedi.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun milletvekili seçilmediği için dokunulmazlığının sona erdiğini belirterek, hakkında oluşturulan fezlekelerin iddianameye dönüştürülmesi gerektiğini savundu.

 

 

Yıldız, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Milletvekilleri 2 Haziran’da yemin edecek.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili olmadığı için dokunulmazlığı sona erdi. Hakkında düzenlenmiş Fezlekeler anayasa ve adalet Komisyonu raflarında bekliyor. Cumhuriyet başsavcılıkları, hakaret,tehdit,iftira, suç ve suçluyu övmek, adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs, kurul halinde çalışan kamu görevlilerine,görevinden dolayı hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, terör örgütü propagandası gibi çeşitli suçlardan hazırlanmış. 28 adet Fezlekeyi iddianameye dönüştürerek kamu davası açabilir. Daha önce açılmış ancak dokunulmazlık nedeniyle durdurulan davalar kaldığı yerden devam eder.”