MHP’den AKP’li Çelik’e sert yanıt: Selahattin Çelik’in acısıyla bu sözleri söylüyor

MHP’den AKP’li Çelik’e sert yanıt: Selahattin Çelik’in acısıyla bu sözleri söylüyor
25 Eylül 2013 10:35

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in “bir deve kuşu benzetmesi ile MHP’yi ‘ihanet açılımını’ görmezden gelmekle itham ettiğini belirterek, “Kendisi kahraman Mehmetçiğimizin düzenlediği bir operasyonda kaybettiği kendi ifadesiyle ‘babasının anne tarafından üvey amcasının oğlu’ Selahattin Çelik’in acısıyla bu sözleri söylüyor, biliyoruz ve kendisini anlıyoruz. Fakat yapacak bir şey yok. Her ihanetin bir bedeli vardır” dedi.

 

 

MHP’li Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, “Osmanlı Devleti’nin en bahtsız devri olan Damat Ferit Paşa Hükümeti’nin ikiz kardeşi AKP’nin açıklamayı planladığı yeni ihanet paketi öncesi hükümet ihaleye çıkmış ve bu ihalede bölücü BDP’den ve AKP’nin ihanet politikalarının gizli destekçisi CHP’den açık zarf usulü teklifler alınmıştır. Ülkemizi bir adım daha ileri götüreceği iddia edilen bu tekliflerle daha çok medenileşecek ve daha çok demokratikleşecekmişiz. En son demokratikleşen ülkeleri gördüğümüz zaman başımıza bu paketlerle neyin geleceğini tahmin etmek çok zor değildir” dedi.

 

MHP’ye karşı saldırıların arttığını savunan Büyükataman, “Daha önce yaptığı açıklamalardan ağzını kiraya verdiğini anladığımız Hüseyin Çelik yine televizyona çıkmış ve kamera karşısında Milliyetçi Hareket Partisi’ne kinini kusmuştur. Millî Eğitim’in katili ve öğretmenlerin nefret ettiği adam olma vasıflarına bir de ülkeyi bölme heveslisi sıfatını ekleyen Hüseyin Çelik bir deve kuşu benzetmesi ile Milliyetçi Hareket Partisi’ni ‘ihanet açılımını’ görmezden gelmekle itham etmektedir. Bu sözleri söylerken AKP’nin yaptığı şeyi dikkatlerden kaçmayacak bir şekilde itiraf etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

“DEVE KUŞUNA UÇ BAKALIM, DEMİŞLER…”

 

Çelik’e göre MHP’nin, avcının kurşunundan kurtulmak için başını kumun altına gömen deve kuşu olduğunu anlatan Büyükataman, açıklamasında şöyle devam ettirdi:

 

“Bunu söyleyen Hüseyin Çelik, AKP’nin avcı olduğunu itiraf etmiş olduğunun belki farkında değil; fakat biz, Çelik bu gerçeği ‘kaçırmasaydı’ bile zaten ihanet açılımı ile Türk milletinin avlanmaya çalışıldığını biliyorduk. Çelik’in ise bilmediği daha doğrusu unuttuğu bir şey var; mevzubahis vatansa MHP, tıpkı ecdadı gibi o hain kurşunları göğsünde eritir. Kükremiş sel gibi bendini çiğner, aşar ve hainleri def eder. Türk milliyetçileri bu yolu Hak yolu bilir ve dönme bilmez. Ülkücüler; Hüseyin Çelik’in ve AKP’nin kurusıkısından korkup da başını kuma gömeceklerden olmadığı gibi zoru görünce kimin deve kuşu, kimin süt dökmüş kedi olduğunu büyük Türk milleti çok iyi hatırlamaktadır. Bahtsız bedevi Hüseyin Çelik eğer deve kuşlarına merak sardıysa bir konuştuğu diğer konuşmalarıyla örtüşmeyen Genel Başkanı Erdoğan’a gitsin de şu sözleri hatırlatsın: ‘Deve kuşuna uç bakalım, demişler. Ben deveyim, demiş. O zaman koş, demişler. Ben kuşum, demiş.’ Her ne kadar Milli Eğitim Bakanlığı yapsa da bu sözden gerekli ana fikri çıkartamayacağını düşündüğümüz Hüseyin Çelik’e tavsiyemiz, usulsüz atanması için çok uğraştığı ve puanları yetmediği halde öğretmen yaptığı kişilerden yardım istemesidir. Ne de olsa kendisine ödemeleri gereken bir vefa borçları vardır.”

 

“HER İHANETİN BİR BEDELİ VARDIR”

 

Büyükataman, Türk milletini karşısına alarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kimsenin uzun süre yönetemediğini kaydederek, “En uzun yöneten ikiz kardeşleri Damat Ferit’tir ve onun sonu da malumdur. Kendisi kahraman Mehmetçiğimizin düzenlediği bir operasyonda kaybettiği -kendi ifadesiyle- ‘babasının anne tarafından üvey amcasının oğlu’ Selahattin Çelik’in acısıyla bu sözleri söylüyor, biliyoruz ve kendisini anlıyoruz. Fakat yapacak bir şey yok. Her ihanetin bir bedeli vardır.
AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’a tavsiyemiz ne söyleyecekse çıkıp kendisinin söylemesidir. Önden saldıkları ne konuştuğunu bilmemekte ve akrabalarının acılarıyla kalplerindekini -istemeden- ortaya dökmektedir. Erdoğan’a bir başka tavsiyemiz şu anda gizli bir yerde sakladıkları ve açıklamayı bekledikleri o paket; sakladıkları yerde patlamadan bu sevdadan vazgeçmeleridir. Aksi takdirde o paket zaten patlayacaktır” dedi.