‘Meral Hanım benim ablam, ona tepki göstermem söz konusu olamaz’

‘Meral Hanım benim ablam, ona tepki göstermem söz konusu olamaz’
24 Eylül 2022 09:34

Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Selçuk Özdağ, başbakanlığa talip olan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik değerlendirilen sözlerine ilişkin açıklama yaptı. Sözlerinin çarpıtıldığını ifade eden Özdağ, “Sayın Meral Akşener ‘başbakanlığa talibim’ dedi. Ben de bizde talibiz dedim. Ben 6’lı masa için canla başla çalışan biriyim. Meral Hanım benim ablam. Ona tepki göstermem söz konusu olamaz” dedi.

 

 

Özdağ halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 
“Konuştuğum gazeteciye 6’lı masanın şeffaf olduğunu ve birbirlerini bilgilendirmeden bir adım atmadıklarını söyledim. Gazetecinin ‘süreç nasıl sürecek?’ şeklindeki sorusu üzerine ise ‘öncelikle bir ortak cumhurbaşkanı adayı çıkaracağız, parlemento çoğunluğunu sağlayacağız ve her parti parlementoda olacak, bu dönem içerisinde objektif tarafsız bir yargı oluşturacağız, TBMM içerisindeki araştırma ve soruşturma komisyonları bunları yapacak. Şimdi dayanışma zamanı sonrasında parlamenter sisteme geçiş ve yarışma zamanı’ dedim.”

 

 

Özdağ, kendisine yöneltilen “Meral Akşener yarışmada Başbakanlık istiyor” şeklindeki söyleme ise, “Olabilir. Bizde istiyoruz. Diğer partiler de istiyor. Milletimiz daha önce bize bir Başbakanlık vermişti. Ancak Adalet ve Kalkınma Partisi bize bir darbe yaparak koltuğumuzu çaldı. Şimdi biz milletimize koltuğumuzu verir misiniz? diyeceğiz. Verirse eyvallah. Başkasına da verirse yine eyvallah. 3 yıl sonrasını millet nasıl takdir edecek bilmiyoruz ki. Parlementer sisteme geçtiğimizde hangi parti ben başbakanlığa talip değilim der ki. Kim başbakan olursa o benim başbakanımdır. Eğer Erdoğan partili cumhurbaşkanı olmasaydı o da benim cumhurbaşkanımdı. Ayrıca Meral hanıma neden tepkim olsun. Meral hanım benim ablam. Ben ülkücü gelenekten geliyorum. Yanlış bir cümle kullanırsam özür dilerim. Ancak söylemediğim bir şey yazıldı” diyar karşılık verdiğini söyledi.