Mehmet Ali Çelebi: 2012’deki tweetleri yeni gördüm, sildim

Mehmet Ali Çelebi: 2012’deki tweetleri yeni gördüm, sildim
10 Ağustos 2022 09:14

AK Parti’ye katılacağı iddia edilen Çelebi, Twitter temizliğini anlattı: Kendi attığım tweetleri silmedim. 2012’deki tweetleri yeni gördüm. Cezaevinden çıkar çıkmaz Elvan’ın cenazesine gitmiş kişiyim.

 

 

AK Parti’ye katılacağı iddiasına ilişkin, günler sonra ’11 partiyle görüştüm, bağımsız kalacağım’ açıklaması yapan bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Halk TV’de canlı yayına katıldı.

Deniz Gezmiş ve Berkin Elvan tweetlerini neden sildiği sorulduğunda Çelebi şunları söyledi: “Çünkü yeni gördüm. 2012’deki tweetlere bakma şansım yoktu. Cezaevinden çıkar çıkmaz Berkin Elvan’ın cenazesine gitmiş insanım.

Hesabım 2012’de açıldı. 2013-2014’de ben cezaevindeyim, tweetleri abim attı. Daha sonrasında hesabı devraldım. Birkaç ay önce abime ‘senin attığın bazı tweetler senin okumalarınla ilgili, kendi attıklarını temizle ileride sorun olmasın’ dedim.

Ben Berkin Elvan’ı da Uğur Mumcu’yu da Deniz Gezmiş’i de kitaplarımda yazmışım, kitaplarımı mı toplatayım?

Tweet silindi, ama benim söylediğim sözler silinmedi, neyin peşindesiniz siz? Konuşmalarım, kitaplarım silindi mi? Şuan hiçbir partiye geçmeyeceğim.”

 

 

HESABINI KİLİTLEDİ: BİR SÜRE TWİTTER’DA OLMAYACAĞIM

 
Mehmet Ali Çelebi gece saatlerinde, bir süre Twitter kullanmayacağını ve TV yayınlarına katılmayacağını duyurarak hesabını kilitledi: Ailemi yıpratan saldırılar nedeniyle ve dostlarımın tavsiyesiyle bir süre Twitter’da olmayacağım, canlı yayınlara katılmayacağım. Kalın sağlıcakla.