Marmara depremi kurbanları mezarları başında anıldı

Marmara depremi kurbanları mezarları başında anıldı
17 Ağustos 2013 17:00

Marmara Depremi’nin kurbanları felaketin 14’üncü yıldönümünde dün gece ve bugün de anılırken, bu sabah saatlerinden itibaren mezarlıklar dolup- taştı. Gölcük’teki 17 ağustos Mezarlığı’nda depremde hayatını kaybedenler için Kuran-ı kerim okutuldu, dua edildi. Birçok kişi mezarların başında gözyaşlarını tutamadı.

 

 

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 14’üncü yıldönümü nedeniyle depremin merkez üssü  Gölcük’te gece yapılan anma etkinlikleri, depremin olduğu saat 03.02’de Kavaklı’daki Deprem Anıtı önünde denize çelenk bırakılması ve saygı duruşu ile devam etti.

Gölcük İlçesi’nde bulunan 17 Ağustos Mezarlığı, bu sabah erken saatlerinde itibaren ziyaretçi akınına uğradı. Mezarlık girişinde Gölcük Belediyesi’nin organizasyonuyla Kuran-ı Kerim okutuldu, dua edildi.

Oğlu Serkan Cebeci’nin mezarı başında gözyaşlarına boğulan Emine Cebeci, “Marmara depreminin ardından oğlumun mezarını bulabilmek için 4 yıl uğraştım ve mezarını buldum. Her 17 Ağustos bizi hüzünlendiriyor. Burası, sözün bittiği yerdir. Oğlumu çok özlüyorum ama yapacak birşey yok” dedi.

Marmara depreminde enkaz altında 10 saatte çıkabilen ve 3 çocuğunu kaybeden Ayhan Sevim, “Depreme Gölcük İlçesi’ndeki ‘Nur Apartmanı’nd yakalandık. 7 katlı binanın 2’nci katındaydık. Çocuklarım; Sedanur, Yunus ve Yusuf depremde öldü. Ben ve eşim yaklaşık 10 saat boyunca enkaz altında kaldıktan sonra kurtarıldık. Acılarımız hiç dinmiyor ve gözyaşlarımızı tutamıyoruz.”

 

 

22 33 44 55