Mahalleli kendi yolunu kendi yaptı!

Mahalleli kendi yolunu kendi yaptı!
9 Kasım 2022 10:05

Giresun’un Bulancak ilçesinin Kızılot mahallesinde bozuk olan yolun onarılmasında kullanılacak olan beton asfaltın, ilçe belediyesinin AKP’li meclis üyesinin bahçe içerisindeki evine giden yola döküldüğü iddia edildi. Mahalle Muhtarı Şevki Başdemir, AKP’li meclis üyesinin usulsüzlük yaptığını ileri sürerek, “Belediye meclis üyesi yetkisini kullanarak sokağa dökülmesi gereken betonu kendi evinin yoluna döktürdü” dedi.

 

 

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre AKP’li Bulancak Belediyesi yaklaşık 15 ay önce Kızılot mahallesinde bir eve su vermek için çalışma yaparken anayolun bir kısmını kazımak zorunda kaldı. Asfaltın ortasında meydana gelen çukuru ise toprakla kapatarak gitti.

Zamanla toprak çökünce çukur daha da derinleşti ve vatandaşlar ile araç sahipleri zorluk yaşamaya başladı. Mahalle muhtarı Şevki Başdemir’de belediyeye başvurarak yolun bozulan yerlerinin yapmasını ve bir sokağın asfaltlanmasını istedi.

Uzun bir süre sonra belediye, mahallede Mantarlık sokağının beton asfalt yapılmasına karar verirken anayoldaki çukurlar için bir çalışma yapmadı. Mahalle muhtarı Başdemir ise, beton asfaltın sokak için değil AKP’li Meclis Üyesi Mustafa Yeriş’in bahçe içerisindeki evine giden yola döküldüğü iddia ederek tepki gösterdi.

 

 

“MECLİS ÜYESİ YETKİSİNİ KULLANDI”

 

Mahalle sakinlerinin hakkını kimseye yedirtmeyeceğini dile getiren Muhtar Başdemir, AKP’li Meclis Üyesi Yeriş’i usulsüz iş yapmakla suçladı.

Yapılan usulsüzlüğe tepki gösteren Şevki Başdemir, “Mayıs ayında Mantarlık sokakta beton asfalt yapılması belediye tarafından programa alındı. Ancak, Mustafa Yeriş, belediye meclisi üyesi yetkisini kullanarak, Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatıyla beton çalışmamızı kendi arazisine, bahçe içerisindeki yollara çekti. Özel mülküne giden yolu beton döktürdü. Ben buna tepkimi koydum. Tepkimi koyunca Bulancak belediye başkanı bana kin besledi. Hatta başkan benim kalemimi kırdığını, mahallemize çivi çakılmayacağını söylemeye başlamış. Ana yol üzerinde açılan çukuru da kapatmadılar. Biz de kendi imkanlarımızla kapattık” dedi.

Muhtar Başdemir, Belediye Başkanı Recep Yakar ile meclis üyesi Mustafa Yeriş’in akrabaları ve kendilerine yakın olan kişilerin evlerinin önlerinin dahi belediye imkanlarıyla beton döküldüğünü ileri sürdü.