Liderler aynı anda sahada olacak!

Liderler aynı anda sahada olacak!
14 Nisan 2023 07:23

Millet İttifakı, propaganda için de ortak çalışma yürütecek. Başta bayram süreci olmak üzere tüm liderler aynı anda farklı illerde mitingler gerçekleştirecek, genel vaatler yerine bölgesel vaatlere ağırlık verilecek.

 

 

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aldığı seçimlerin yenilenmesi kararının ardından TBMM ve Cumhurbaşkanı Seçimleri için hazırlıklarına hız kazandıran Millet İttifakı’nda bugüne kadar geride bırakılan halkla buluşmalar analiz edildi, gelecek dönem programı şekillendirildi. Bir arada verilen görüntünün olumlu sonuç doğurduğunu tespit eden ittifak partileri, bunun yanısıra daralan seçim takvimi ve yoğun gündem nedeniyle bireysel mitinglere ağırlık verme kararı aldı.

Edinilen bilgiye göre, CHP parti yönetimi bu toplantılara, daha önce CHP’ye oy vermemiş ya da etkinliklerine katılmamış seçmenlerin de dahil olduğunu tespit etti. Son haftalara kadar Memleket Partisi seçmeni olduğunu bildiren çok sayıda kesimin de bu programları yakından izlediği ve karar değiştirme eğiliminde olduğu görüldü. Trabzon, Konya ve Çanakkale mitinglerinin, önceki seçimlere göre daha kalabalık olduğu gözlemlendi.

 

 

BÖLGESEL ÖNERİLER

 

 

Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre seçimlerin gerçekleştirilmesine yaklaşık bir ay kaldığını vurgulayan CHP kampanya ekibi, bu süreçten sonra kanaat önderleriyle ve diğer çeşitli kesimlerle bire bir sürdürülen temaslara ara verilmesi kararı aldı. Bunun yerine kitlesel buluşmalara ağırlık verilecek. Mitinglerde bölgesel vaatler dillendirilecek. Türkiye’nin genel sorunlarına çözüm önerileri sınırlı da olsa anlatılacak ancak asıl ağırlık verilecek söylemler, liderlerin bulundukları bölgelere yönelik sorunlar ve bunlara karşı üretilen projeleri olacak.

Millet İttifakı liderlerinin eş zamanlı ve farklı yerlerdeki mitingleri artacak. Saatleri farklı olmak üzere, aynı günde farklı kentlerde ittifak liderleri vatandaşlarla bir araya gelecek. Olası bir iktidarda Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevini üstleneceği açıklanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın seçmen üzerindeki olumlu etkisi tespit edildi. Sahada daha çok aktif olmaları planlanan İmamoğlu ile Yavaş, liderlerle birlikte katılacakları mitinglerin yanısıra bireysel mitingler de düzenleyecek.

 

 

BAYRAM PROGRAMI

 

 

Bayramda Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin genel başkanları ile iki belediye başkanı deprem bölgesinde olacak. Bu kapsamda Kemal Kılıçdaroğlu Adıyaman’da, Meral Akşener Malatya’da, Ekrem İmamoğlu Hatay’da, Mansur Yavaş Maraş’ta, Temel Karamollaoğlu Adana’da, Ahmet Davutoğlu Antep’te bulunacak. Ali Babacan ve Gültekin Uysal’ın programları henüz kesinleşmedi.