Kuveytli yazarın, Atatürk’ü hedef alan hakaret dolu sözlerine tepki yağdı!

Kuveytli yazarın, Atatürk’ü hedef alan hakaret dolu sözlerine tepki yağdı!
18 Eylül 2023 09:04

Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, art arda hakaret dolu sözlerle hedef aldı. Çirkin ithamlara ilişkin AKP’den ve iktidar kanadından henüz bir açıklama gelmezken; muhalefetten birçok isim söz konusu ifadelere sert çıktı.

 

 

Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih isimli Kuveytli bir yazar, Trabzon’da bir Türk vatandaşının iddiaya göre Arap turiste yumruk atarak bayıltması üzerine sosyal medya hesaplarından Türkiye’yi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan açıklamalarda bulundu.

Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih attığı tweet sosyal medyada infial yarattı.

 

 

AKP’DEN AÇIKLAMA YOK
Yazarın Atatürk’e yönelttiği itham ve hakaretlere tepki yağarken; şu ana kadar AKP’den veya ikitdar kanadından konuya ilişkin bie kınama veya açıklama gelmemesi dikkat çekti.

 

 

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

 
İktidarın sessizliği sürerken; aralarında CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Özgür Özel ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ gibi isimlerin de bulunduğu pek çok siyasiden söz konusu hakaretlere tepki geldi.

 

 

ÖZGÜR ÖZEL: AKP’NİN SESSİZLİĞİNİ MANİDAR BULUYORUM

 
Özel, Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih’in Atatürk’e yönelik ithamlarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Özel “Kuveytli Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih’in partimizin ve ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik itham ve hakaretlerini şiddetle kınıyorum. Her sosyal medya paylaşımı sonrası harekete geçen Adalet ve Kalkınma Partisi’nin sessizliğini manidar buluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

ÜMİT ÖZDAĞ: BU ALÇAĞI ÜLKEMİZDE İSTEMİYORUZ

 
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise, X hesabından yaptığı paylaşımda “Beni ve Zafer Partisi’ni Birleşmiş Milletler’e şikayet edeceğini söyleyen, Araplara Türkiye’deki paralarını geri çekmeleri tavsiyesinde bulunan bu şerefsiz Kuveytli ahlaksız Atatürk’e ve Atatürk’ü seven herkese hakaret ediyor. Zafer Partisi Türkiye’ye gelen turistlere, okumak için gelen öğrencilere karşı olmadı. Ama Atatürk’e ve Türk Milletine küfreden bu Kuveytli alçağı ülkemizde istemiyoruz” sözlerine yer verdi.

 

Özdağ, paylaşımına Adalet Bakanlığı’nı da etiketledi.
2

 

 

MEMLEKET PARTİSİ’NDEN AÇIKLAMA: MAL VARLIKLARINA EL KONULMALI
Atatürk’e yönelik sark edilen çirkin ifadelere ilişkin, Muharrem İnce’nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi’nden de açıklama geldi.

Partiden yapılan açıklamada, “Türk milletine ve Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan çöl faresi Abdülaziz Dwaihi bin Rumaih’in, Türkiye Cumhuriyeti’ne girmesi yasaklanmalı, Türkiye’deki tüm mal varlıklarına devlet tarafından derhal el konulmalıdır!” ifadelerine yer verildi.

3