Kurtulmuş: Türkiye asla ve asla terörün gündemine teslim olmayacaktır

Kurtulmuş: Türkiye asla ve asla terörün gündemine teslim olmayacaktır
1 Ekim 2023 14:31

 

Meclis açılışı, gerçekleştirilen terör eylemi dolayısıyla geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

 
İlk olarak Meclis Atatürk Anıtı’na çelenk konulacak, saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okundu. Anıttaki törenin ardından Meclis Genel Kurulu saat 14.00’te açıldı.

 

 

Meclis Başkanı Kurtulmuş: Türkiye asla ve asla terörün gündemine teslim olmayacaktır

 
Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş açılış konuşmasında, “Bu terör saldırıları Sadece o saldırıyı yapan birkaç kişiden ya da bu saldırının arkasında görünür ya da görünmez örgütlerden ibaret değildir. Terör saldırılarının arkasında onlara silah desteği veren lojistik destek veren siyasi destek veren birtakım güçlerin olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bizim terörle mücadelemiz sadece son terörist kalmayıncaya kadar değil bunu çok daha ötesinde terörün arkasındaki bütün nedenler ve destekler ortadan kaldırılıncaya kadar devam edecektir” ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, “Türkiye asla ve asla terörün gündemine teslim olmayacaktır” diye konuştu.

Yeni anaysa vurgusu yapan Kurtulmuş, “TBMM bir darbe yasası olan 1982 anayasasından kurtulmak mecburiyetindedir. Bunun için önyargısız doğru zeminlerde tartışarak her birimiz kendi fikrimizi sepetlerimizdeki pamukları ortaya koyarak yeni bir anayasa ile cumhuriyetimizin ikinci asrının taçlanması için olağanüstü gayret sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.