Kızını belediyede işe alan MHP’li başkan: Çocuğumuz çalışmayacak mı?

Kızını belediyede işe alan MHP’li başkan: Çocuğumuz çalışmayacak mı?
27 Mart 2023 10:03

MHP’li Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, kendi kızının belediyede çalışmasını savundu. Başkan Çatal, “Biz belediye başkanıyız diye çocuğumuz çalışmayacak mı?” savunmasını yaptı.

 
MHP’li Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, kızını belediyede işe aldı. Cumhuriyet’in haberine göre Çatal, Kastamonu belediye meclisinde görev yapan Belediye Meclis üyesi MHP’li Seyfettin Rençber’in oğlunu mühendis olarak Taşköprü Belediyesi’nde işe almasının karşılığında kendi kızı Edanur Çatal’ı da Kastamonu Belediyesi’nde işe aldırdı.

CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın Kastamonu Belediye Meclisi’nde görev yapan belediye meclis üyesi Seyfettin Rençber’in oğlunu mühendis olarak Taşköprü Belediyesi’nde sınavsız işe aldığını söyledi.

 

 

BAŞKANDAN TUHAF SAVUNMA

 

 
Erbilgin, bunun karşılığında Başkan Çatal’ın kızı Edanur Çatal’ın da Kastamonu Belediyesi huzurevine sağlık hizmetleri sınıfında sınavsız olarak işe girdiğini kaydetti. Erbilgin, yurttaşların çocukları iş sahibi olmak için sınavlarda ter döküp yıllarca beklerken, bu durumun kabul edilemez olduğunu belirterek “Cumhur İttifakı anlayışında bir süre önce Azdavay ve Kastamonu Belediyesi’nde aynı tablo ile karşılaştık. Onlar için hak, hukuk, adalet yok. Onlar için milletin çocukları değil kendi çocukları var” değerlendirmesini yaptı.

 
Erbilgin’in iddialarına yanıt veren Çatal, “Kızım ‘Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi’nden geldi. İhtiyaç varmış, başvuru yaptı. Deneyimli personel istediler. Biz belediye başkanıyız diye çocuğumuz çalışmayacak mı?” savunmasını yaptı.