'Kırılmaz şemsiye' yağmura ve kapkaça karşı!

'Kırılmaz şemsiye' yağmura ve kapkaça karşı!
16 Eylül 2009 13:47

Tasarımcılar, siz şemsiyelerden çok ‘çekenlere’ müjdeli bir haberle geldi. ‘Kırılmaz’ şemsiye, sizi bu yağmurlu günlerden ve çantanızı çalmak için zaman kollayan kapkaççılardan koruyacak.LONDRA- Real Self- Defense (Kendini Savunma) tarafından hazırlanan 775 gram ağırlığındaki şemsiye, ‘kırılmaz’ yapısıyla bozuk, hemen kırılan şemsiyelerden ağzı yananlara göre! İngiltere ve Avrupa’da 125 sterlinden (yaklaşık 300 TL) satışa çıkarılan şemsiye üzerinde yapılan testlerde ne kadar sağlam olduğu anlaşıldı.

Buna göre iki sandalye arasına konan şemsiye üzerine çıkan bir insanın bile ağırlığını kaldırabiliyor.

Firma yetkililer isimlerinden de anlaşılacağı üzere ‘kendini savunmak’ için de bu şemsiyenin iyi bir ‘silah olduğu görüşünde. Gitgide artan kapkaç vakalarına karşı savunma aracı olarak düşünülen aksesuar, sadece yağmurdan korunmak için değil, hırsızlar için de birebir.

Yetkililer şemsiyenin çelik kadar sağlam ve bükülemez olduğunu belirtirken, şimdiden büyük bir ilgiyle karşılaştığını söylüyor.

Şemsiyenin reklamı da bir hayli iddialı. Orta yaşlı bir adam, kırılmaz şemsiyesiyle bir kavunu dilimlerken ve kum torbasına saldırırken görüntüleniyor.

(GAZETEPORT)