Kılıçdaroğlu’nun ‘hançerlendim’ sözlerine İmamoğlu’ndan yanıt!

Kılıçdaroğlu’nun ‘hançerlendim’ sözlerine İmamoğlu’ndan yanıt!
29 Mayıs 2024 08:09

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hançerlendim” sözleriyle ilgili “Benim muhatap alacağım bir tarif değil, hayatımda hiç öyle bir insan olmadım” değerlendirmesi yaptı.

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hançerlendim” sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Az Önce Konuştum” programında, Kılıçdaroğlu’nun kendisine kırgın olduğunu düşünmediğini ve bu tür bir benzetmeyi hak etmediğini ifade etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, parti içindeki değişim tartışmalarına atıfta bulunarak, kurultay konuşmasında ve sonrasında “Boşuna demiyorum hançerlendiğimi” sözlerini kullanmıştı. Bu sözlerin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alıp almadığı sorulmuştu. İmamoğlu, bu konuda şunları söyledi:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun bana kırgın olduğunu düşünmüyorum. Birkaç kez ulaşamadım, ısrarla aradım. Bayramda telefonda görüştük. Kurultaydan sonra aradım ulaşamamıştım. Kırgın olduğunu düşünmüyorum. Benim muhatap alacağım bir tarif değil, hayatımda hiç öyle bir insan olmadım.”