Geçmişi temiz birini bulursa bırakacakmış! Yazık! Yazık! Çok yazık…

Geçmişi temiz birini bulursa bırakacakmış! Yazık! Yazık! Çok yazık…
24 Temmuz 2023 09:08

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ömrümün sonuna kadar genel Başkanlık yapmak istemiyorum. Partinin ilkelerine bağlı, geçmişi temiz biri çıksa hemen bırakırım” ifadelerine tepkiler yükseldi.
Gazeteci Uğur Dündar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ömrümün sonuna kadar “Genel Başkanlık yapmak istemiyorum. Partinin ilkelerine bağlı, geçmişi temiz biri çıksa hemen bırakırım” ifadelerini sert sözlerle eleştirdi.

CHP’de seçim yenilgisi sonrası başlayan ‘değişim’ tartışmaları sürüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu istifa çağrılarına olumlu yanıt vermezken, Sözcü TV’den İpek Özbey’e şunları söyledi:

 

 

“Ömrümün sonuna kadar Genel Başkanlık yapmak istemiyorum. Partinin ilkelerine bağlı, geçmişi temiz biri çıksa hemen bırakırım”

 

 

Gazeteci Uğur Dündar, Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eleştirdi. Dündar şöyle yazdı:

 

 

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Ömrümün sonuna kadar Genel Başkanlık yapmak istemiyorum. Partinin ilkelerine bağlı, geçmişi temiz biri çıksa hemen bırakırım”demiş. (Kaynak:İpek Özbey-Sözcü TV)
Bu çok ağır, itham edici ve 100 yıllık CHP’nin insan birikimini küçümseyen bir ifade!”

 

 

Kılıçdaroğlu’na bir tepki de akademisyen Fatih Yaşlı’dan geldi. Yaşlı, CHP liderine yönelik eleştirel ifadeler kullandığı bir paylaşımda bulundu:
“chp’de yaşananlarla ilgili bu saatten sonra söylenebilecek tek şey “kartaca yıkılmalıdır” olabilir ancak. iktidarda olmadığı halde varlığı toplumsal ilerleme ve gelişmenin önünde böylesine büyük bir engel teşkil eden başka bir örnek daha görülmemiştir.”

 

 

Gazeteci Fatih Altaylı da Kılıçdaroğlu’nu eleştiren isimler arasında. Altaylı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Yılmaz Özdil chp nin halk Tv yi finanse etmesini hüzün verici bulmuş. Ya yıllardır kamu kaynakları ile finanse edilen hükümet medyasına ne demeli. Ona da hüzünleniyor muyuz! Kılıçdaroğlu ve ekibi yakarak çekiliyor”

Sosyal medyada yurttaşların Kılıçdaroğlu’nun ifadelerine yönelik tepkileri de artıyor.