Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanından İmamoğlu’nun danışmanına ‘beğeni’ tepkisi

Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanından İmamoğlu’nun danışmanına ‘beğeni’ tepkisi
17 Haziran 2023 18:42

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanlarından CHP Milletvekili Deniz Demir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun’u ‘beğendiği’tweet’ler üzerinden eleştirdi.

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, dün BBC Türkçe’ye verdiği röportajda İmamoğlu ve Özgür Özel hakkında ”Grup başkanımız da o mevkide otururken, ya da Ekrem bey büyükşehir belediye başkanıyken, genel başkana karşı daha dikkatli olmalılar. Şimdiye kadar ikisi de adayız, demediler. Yani her ikisi de Kemal beyin koltuktan kalkıp onları mı oturtmasını bekliyorlar? Adaylarsa, aday olduklarını resmen açıklarlar. Kurultay süreci de açıklandı, girerler, yarışırlar. Herkes görevine müdrik. Ama eğer değişim istiyorsak, sorumluluk da almalıyız, bu sorumluluk aday olmayı gerektiriyorsa bundan da kaçmamalı” demiş; İmamoğlu’nun ‘rahatlıkla’ genel başkan olamayacağını, siyasi yasak talep edilen davalardan dolayı ‘sıkıntısı’ olduğunu dile getirmişti.
Röportajın ardından ise Kuşoğlu’nun bu sözleri üzeri eleştirilmiş; İmamoğlu’nun danışmanı Murat Ongun da, Kuşoğlu’nu eleştiren bazı tweet’leri beğenmişti.

 

CHP milletvekili ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eski danışmanlarından Deniz Demir, Murat Ongun’a tepki gösterdi. Demir, Ongun’a “Siyasete bu kadar meraklıysa istifa edip siyasete girmelidir. CHP genel başkanımıza ve partimizin kurumsal kimliğine yapılan bu saygısızlığı kınıyorum” dedi.
1687014743570-ekran-goruntusu-2023-06-17-181214