Kılıçdaroğlu’nun ‘Abdullah Çatlı hayranı’ danışmanını parlatma çalışması!

Kılıçdaroğlu’nun ‘Abdullah Çatlı hayranı’ danışmanını parlatma çalışması!
7 Temmuz 2023 08:20

Zafer Partisi’ne yakın Ayyıldız Hareketi’nin eski kurucu başkanı ve Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Gökşen Anıl Ulukuş, katıldığı bir canlı yayında ‘Abdullah Çatlı hayranı mısınız?’ sorusuna net yanıt vermedi.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından ‘CHP Genel Başkan Danışmanlığı’ görevine getirilen Gökşen Anıl Ulukuş, KRT’te hakkındaki iddialara yanıt verdi.

Tuncay Özkan’ın arka planda sahibi olduğu iddia edilen KRT TV’de ‘Gün İzi’ programına konuk olan eski Zafer Partili Ulukuş, sunucu Seçil Özer’in “Abdullah Çatlı hayranı mısınız?” sorusuna net bir yanıt vermedi.

“Abdullah Çatlı’nın yeğenleriyle tanışıklığım var. Kardeşinin çocuklarıyla… Birisiyle, kendisine selam olsun buradan, akademisyendir; Ahmet Çatlı ile YouTube’da iki program yaptık” diyen Ulukuş, bu programda Çatlı ile ilgili merak edilen her şeyi kendisine sorduğunu, Çatlı’ya övgü veya yergide bulunmadığını söyledi.

Ulukuş, “Çatlı ailesiyle çok uzun zamandır tanışıyorum, kendileriyle devamlı, hala görüşüyorum. Ancak Abdullah Çatlı benim de benim gibi birçok insan için de artık tarihsel bir figür. Sevmek, sevmemek, hayranı olmak… Artık bir etkisi olduğunu düşünmüyorum” dedi.

 

 

KRT’DEN ÇATLI HAYRANI DANIŞMANA PİAR

 

 

Ulukuş’un Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olarak atanmasının ardından CHP’li Belediye Başkanları, Milletvekilleri ve örgütün her kademisinden çığ gibi tepkiler geldi.

Bu ismin danışman olarak atanmasında hangi ismin etkili olduğu merak edilirken, aklama işi arka planda Tuncay Özkan’a ait olduğu iddia edilen KRT’den geldi.