Kılıçdaroğlu’nun 80’e yakın danışmanı varmış!

Kılıçdaroğlu’nun 80’e yakın danışmanı varmış!
16 Haziran 2023 06:31

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplu bir şekilde görevlerine son vermesiyle, Genel Merkez’de bugüne kadar 80’e yakın danışman ve başdanışmanın görevlendirildiği ortaya çıktı.

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Haziran’dan önce atanan danışman ve başdanışmanlarının görevlerine son verdi. CHP’den yapılan açıklamada “4 Haziran 2023 tarihi öncesi Danışman ve Başdanışman olarak atanan tüm kişilerin, görevleri 14 Haziran 2023 tarihi itibari ile sonlandırılmıştır” denildi. Görevden alma işleminin cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından ‘değişim’ seslerinin yükseldiği bir dönemde yapılması dikkat çekti.

 

 

80’e yakın danışman ve başdanışman

 
Bu arada CHP’den yapılan açıklamanın ardından kaç danışman ve başdanışmanın Genel Merkez’de görevlendirildiği de merak konusu oldu. T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre CHP kulislerinden edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, bugüne kadar 80’e yakın danışman ve başdanışmana görev verdi. Bu arada görevine son verilenler arasında ABD’li ekonomist, yazar, sosyal teorisyen, siyasi danışman ve çevre aktivisti Jeremy Rifkin de bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Rifkin’in görevlendirilmesi tartışma konusu olmuştu.

 

 

Erdoğan Toprak, mitingleri koordine etmişti

 
Yine görevine son verilenler arasında Kılıçdaroğlu’nun mitinglerini koordine eden Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak da bulunuyor. Öte yandan verdiği bir söyleşide Türk bayraklarının kaldırıldığı iddiaları ile gündeme gelen CHP Genel Başkanı Hukuk ve Siyasi İşler Başdanışmanı Nuşirevan Elçi ile Ülkü Ocakları Eski Başkanı Ramazan Kubat da görevden alındı.

 

 

Tuncay Özkan da görevden alınanlar arasında

 
Seçimin ardından tartışılan bir isim de Medya ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan’dı. Birkaç kez Özkan’ın görevden alındığı iddiaları gündeme gelmiş, Özkan bu iddiaları yalanlamıştı. Özkan da görevden alınan danışmanlar arasında yer aldı. Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde bazı isi