Kılıçdaroğlu’ndan Mansur Yavaş’ı duygulandıran konuşma!

Kılıçdaroğlu’ndan Mansur Yavaş’ı duygulandıran konuşma!
15 Temmuz 2021 08:54

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başkent Spor Zirvesi’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ayakta alkışlattı. Kılıçdaroğlu, “O Ankara’yı gerçek anlamda Ankara yapacak, o Ankara’yı gerçek anlamda Mustafa Kemal’in Ankara’sı yapacak. O Ankara’yı gerçek anlamda çağdaş uygarlığın merkezi haline getirecek. Buna inanıyorum. Hepinizin huzurunda sayın başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi. O anlarda Mansur Yavaş’ın duygulandığı kameralara yansıdı.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Parkı’nda Başkent Spor Zirvesi düzenledi. Birçok milletvekilinin katıldığı etkinlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş birer konuşma yaptı.

 

 

KILIÇDAROĞLU: SPOR İÇİN YEŞİL ALANLARA İHTİYACIMIZ VAR

 

 

Kılıçdaroğlu konuşmasında sporun önemine vurgu yaparak, “Artık uluslar yumuşak güç dediğimiz bir kavramı geliştirdiler. Yumuşak güç, yani Türkiye’nin bütün dünyada sesinin duyulmasını sağlayan bazen bir spordur, bazen bir romandır, bazen bir filmdir…Bayrağımızın göndere çekilmesi demek, hepimizin gururla o bayrak yukarıya doğru giderken, İstiklal Marşı’mız söylenirken hepimizin gözleri dolar. Biliriz ki o başarı sıradan bir başarı değildir. O başarının arkasında büyük bir güç vardır, emek vardır, alın teri vardır. Spor yapmak için yeşil alanlara ihtiyacımız var. Ankara beton ormanına dönüştü. Yeşil alanlara ihtiyacımız var. Yeni alanlara ihtiyacımız var. Her yaştan insanın ihtiyacı var” diye konuştu.

 

 

MANSUR YAVAŞ’I DUYGULANDIRAN KONUŞMA

 

 

Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda Mansur Yavaş’ın ayağa kalkmasını ve kalabalığın alkışlamasını istedi. Mansur Yavaş ayakta alkışlanırken Kılıçdaroğlu, “O Ankara’yı gerçek anlamda Ankara yapacak, o Ankara’yı gerçek anlamda Mustafa Kemal’in Ankara’sı yapacak. O Ankara’yı gerçek anlamda çağdaş uygarlığın merkezi haline getirecek. O Ankara’yı aynı zamanda sporun merkezi haline getirecek. Buna inanıyorum. Hepinizin huzurunda sayın başkanımıza yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mansur Yavaş’ın duygusal anları görüntülere yansıdı.