Kılıçdaroğlu: Tarihimize sahip çıkmazsak, geleceğimize sahip çıkamayız

Kılıçdaroğlu: Tarihimize sahip çıkmazsak, geleceğimize sahip çıkamayız
31 Ağustos 2022 11:55

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun’un Havza İlçesinde Atatürk Evi’ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu, Vezirköprü İlçesinde Muhtarlar, Kanaat Önderleri ve STK Temsilcileri Buluşması’na katıldı.

 

 

Fotoğraflar: CHP Fotoğraf Servisi

 

 

CHP Genel Kemal Kılıçdaroğlu, “Eğer tarihe sahip çıkmazsak, geleceğimize sahip çıkamayız. Eğer tarihimizi iyi bilirsek, geleceğimizi daha iyi yönlendiririz” dedi.

 
Bir dizi programa katılmak üzere Samsun’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Havza ilçesindeki Atatürk Evi Müzesi’ni ziyaret etti.

 

Müze önünde kendisini karşılayanlara hitap edip, ilçenin tarihi önemine vurgu yapan Kılıçdaroğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü burada 18 gün sizler ağırladınız. 18 gün bağrınıza bastınız, tarihinize sahip çıkın. Bu ağırlama, Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından çok önemlidir. Bu tarihi yaşatın ve evlatlarınıza da öğretin. Eğer tarihe sahip çıkmazsak, geleceğimize sahip çıkamayız. Eğer tarihimizi iyi bilirsek, geleceğimizi daha iyi yönlendiririz. Bir kentin, bir ilçenin tarihi aynı zaman da ulusun tarihidir. O nedenle burada bulunmaktan son derece mutluyum. Havza’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü konuk edenler sizlerin babaları, ataları, dedeleri onları da buradan rahmetle anıyorum” diye konuştu.

r1

r2

r3

r4