Kılıçdaroğlu: Diktatörce konuşmasın, Facebook’u kapattırmayız

Kılıçdaroğlu: Diktatörce konuşmasın, Facebook’u kapattırmayız
7 Mart 2014 15:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu’da vatandaşlara hitap etti. Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan’ın sıkça kullandığı Rabia işaretinin “4 Bakan 1 Başçalan” anlamına geldiğini savundu.

 

 

 

 

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 

11 yıldır iktidarlar. Bütün fındık üreticilerine sesleniyorum. Alın terinizin karşılığını aldınız mı? O zaman 30 Mart geliyor. Sandığa gideceğiz, demokrasi şöleni içinde gideceğiz

 

HESABINI SORACAĞIM

 

Hesabını soracağım. Sanıyorlar ki yanlarına kalacak. Biz malı götürdük kimse bir şey yapamaz. Bugün evet güç elinde. Güç zehirlenmesi var zaten. Tek güvencem sizsiniz, tek güvencem bu ülkenin halkı.

 

SANKİ YARDIMLARI BABASININ CEBİNDEN VERİYOR

 

Şimdi propaganda yapıyorlar. CHP iktidara gelirse gelir desteğini kesecek diye. Tam tersine arttıracağız. Diyorlar ki CHP gelirse yardımları kesecek. Sanki yardımları babasının cebinden veriyor. Yine vatandaş ödüyor.

 

YALANLARA İNANMAYIN

 

Bu yalanlara inanmayın. Bir şeye inanmanızı istiyorum. CHP iktidarında kim yolsuzluk yaparsa hesabını soracağım. Çünkü kul hakkı yemeyeceğiz. Rahmetli babam hep tavsiyede bulunurdu. Doğru durunuz, doğruluktan ayrılmayınız.

 


BAKAN EVLATLARI VAR VATAN EVLATLARI VAR

 

Adım adım bütün Türkiye’yi geziyorum, Türkiye bir yol ayrımına geldi. Bakan evlatları var vatan evlatları var.Oyunuzu ya bakan ya vatan evlatları tarafından kullanacaksınız.

 

İKTİDAR SİZİ SOYDU

 

Bunların bir bakanı 24 saatte 2 kez doğruyu söyler.Çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz demiş.Doğru mu? Ben de doğru diyorum zaten.Dediler ki bizi iktidar yapın yolsuzlukları engelleyeceğiz.Şimdi o dürüst vatandaşlarıma sesleniyorum özellikler o vatandaşlarıma sesleniyorum.Bu iktidar sizi kandırdı, soydu çocuklarını zengin etti

 

OĞLUM GÜNEY KORE’DE MASTER YAPIYOR, KONUŞURUM OĞLUMLA TELEFONDA. ALLAH AŞKINA MONTAJ YAPIN DA DİNLEYELİM

 

Sabahın sabah 08.02’de oğluna telefon ediyor. Oğlum diyor operasyon yapılıyor, evlerine polis gitti.Tabii Bilal oğlan yeni kalkmış, tekrar et baba diyor. Evde ne var diyor, sen biliyorsun diyor. Paraları sıfırlayın diyor. Para çok fazla Bilal oğlanın boyunu aşıyor. Kardeşlerini gönderiyorum paraları sıfırlayın diyor. Bunları dinlediniz. Bu insanların vicdanına sesleniyorum. Bana bir örnek göstersinler. Oğlunun evinde 1 milyar Euro olan birini göstersinler. Hala bunlar diyor ki bunlar montaj. Diyorlar ki senin de sesini montaj yapacağız. Oğlum Güney Kore’de master yapıyor, devlet bursuyla gitti. Fırsat buldukça konuşurum oğlumla.Dinleyin, büyük ihtimalle de dinliyorlar zaten. Allah aşkına bir montaj yapın da dinleyelim. Gülüyoruz ama ağlanacak haldeyiz.

 

4 BAKAN BİR BAŞÇALAN

 

Kefenin cebi yok. Cebi olsa 1 milyar dolar sığmaz. Babacığım 30 milyon Euro kaldı diyor. Olay vahim burada. Başbakanlık koltuğunda şaibeli biri oturamaz. Arada bir işaret yapıyor (Rabia İşareti). Rabia değil o, 4 bakan bir başçalan. Neden bu parmak böyle.Bu bakanlar beni korusun diye.

 

BAKANIN AÇIKLADI… NERESİ MONTAJ

 

Senin bakanın bile açıklama yaptı .Neresi montaj? Söylediğim bir adamın hikayesi.

 

CEBİNİZE DİKKAT EDİN

 

Şimdi geliyorum bir bakanın hikayesine. Oğullarının evlerinde kasalar, para sayma makineleri, milyarlarca Euro çıktı. Tamamını serbest bıraktılar. Hırsızlar aramızda. Cebinizdeki el dikkat edin başçalanın eli olabilir. Herkes cebine dikkat etsin. O fezlekelerdeki bilgiler bizde de var.. Zafer Çağlayan. Tam ekonomi bakanı tam ama. 52 milyon lira rüşvet almış. 700 bin liralık saati rüşvet alan bakan. Rıza Sarraf veriyor.

 

O 1 TRİLYON HELAL PARA MIDIR?

 

Bir diğer bakan Muammer Güler. Sabahın köründe oğlunu arıyor. Kaç para var diyor.Baba biliyorsun diyor. Birkaç kuruş var diyor. 1 trilyon civarı var diyor.Şimdi AKP’ye oy veren yurttaşlarıma sesleniyorum.1 trilyon lira helal para mıdır haram para mıdır?Bu ülkede fındık üreticisi emeğinin karşılığı alamıyorsa, memur alamıyorsa, öğretmenler alamıyorsa. Bu soygun nedeniyle alamıyordur. Bu soyguna izin vermeyin.Helal oylarımızı kullanacağız.Size sözüm var namus sözü. CHP iktidarında ilk 4 ayımızda siyasi ahlak yasası olacak. Bir diğeri Egemen Bağış. Bu pek ekonomiden anlamıyor. Buna rüşvet çikolata kutusunda geliyor. 3 seferde aldığı para 1,5 milyon dolar.

 

YÜZDE 15 PRİMİ KALDIRACAĞIM

 

Siz sigorta ücretinizi ödeyemediğinizde sağlık hizmetiniz kesilir. Faiziyle geri alıyorlar. Aldığınız emekli aylığıyla geçinemiyorsunuz. Yüzde 15 prim kesiliyor. Size sözüm CHP iktidarında yüzde 15 destek priminizi kaldıracağım. Aramızda çok sayıda kadın var. Açığı da var kapalısı da var. Şimdi üniversitelerde türbanın serbest olmasını sağlayan kişi benim. Açık yüreklilikle söylüyorum. Başörtüsü siyaseti yapıyorlardı onu bitirdik. İster başı açık olsun ister başı kapalı olsun bütün kadınlarımız başımızın tacı.

 

47 KADIN ADAYIMIZ VAR

 

Kadınlarımız huzur içinde olsun.Anneler çocuklarını güleryüzle okula göndersinler.Bir evde işsizlik varsa huzur yoktur.İş bulacak ki onu everecek, torun sahibi olacaklar.Yolsuzluğun olduğu bir yerde bunlar olmaz.Sözüm var ben her şeyden önce benim çocuğum iş bulsun değil, önce yönettiğim ülkede herkesin çocuğu iş bulsun, bunun mücadelesini vereceğiz.Benim sözüm sözdür.Herkes iş bulacak, her evde huzur olacak.Ülkeye barış ve huzur gelecek.Hanımlara bir müjde vereyim.CHP tarihinde ilk kez 47 kadın adayımız var.Kadınların önündeki siyasi engelleri kaldırdık. Kadın elinin değdiği yerden bereket fışkıracaktır.

 

FACEBOOK’U KAPATABİLİR Mİ?

 

Gençlere sesleniyorum. Dün bu adam demiş ki Facebook’u kapatacağız demiş.Kapatabilir mi? Hayır. Gençler meraklanmayın. O diktatör ağzıyla konuşur ama hiçbir şey yapamaz. Bu ülkede CHP var. Oralarda hoşuna gitmeyen şeyler oluyormuş. Yapma o zaman, çocuklarını sokma bu olaylara, sokmasaydın, yapmasaydın. Ben ona acımıyorum çocuklara acıyorum. Kadın erkek eşitliğini savunacağız.