Kılıçdaroğlu, örgütleri kendisine bağladı!

Kılıçdaroğlu, örgütleri kendisine bağladı!
6 Haziran 2023 11:10

Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir haftalık mesai ve yoğun bir görüşme trafiğinin ardından partiyi olağan kurultaya götürecek yeni MYK’sını belirledi. MYK’da, cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turunun ardından göreve getirilen Devrim Barış Çelik’le birlikte Ahmet Akın, Bülent Kuşoğlu, Faik Öztrak ve Lale Karabıyık olmak üzere dört isim yerini korurken, dokuz yeni isim yer aldı.

 

 

 

Örgütleri kendisine bağladı
Bu süreçte en çok merak edilen, İmamoğlu’nun değişmesini istediği öne sürülen Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yeni MYK’da yer alıp almayacağıydı. Kılıçdaroğlu, MYK kararı öncesinde dört gün arayla iki kez İmamoğlu ile görüşmüş ve MYK ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştu. Yeni MYK’da Salıcı ile Torun yer almazken, Kılıçdaroğlu, örgütleri kendisine bağladı.

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, İyi Parti’de Meral Akşener’in örgütleri kendisine bağlamasını örnek gösteren Kılıçdaroğlu’nun önümüzdeki günlerde örgütlerle ilgili bir koordinatör ya da başdanışman ataması bekleniyor.