Kılıçdaroğlu: ‘Ölümlerin hesabını soracağız’

Kılıçdaroğlu: ‘Ölümlerin hesabını soracağız’
11 Eylül 2013 20:13

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay’daki eylemlerde yaşamını yitiren Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan’ı telefonla arayarak, başsağlığı diledi. Kılıçdaroğlu, baba Atakan’a, “Oğlunuzun ölümüyle ilgili olarak da her türlü girişimde bulunacak, atmamız gereken adımları atacağız. Bu ölümlerin hesabını Meclis dahil her platformda soracağız” dedi.

CHP Basın Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, Kılıçdaroğlu, Antakya’da ODTÜ protestolarına destek veren ve Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması için düzenlenen yürüyüşe katıldıktan sonra hayatını kaybeden 22 yaşındaki Ahmet Atakan’ın babası Ali Atakan’la görüştü.

Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının sona ermesinin ardından baba Ali Atakan’ı telefonla arayan Kılıçdaroğlu, oğlu Ahmet Atakan’ın ölümünden duyduğu büyük üzüntüyü dile getirerek şunları söyledi:

“Bir canımız daha gitti. Biliyorum böyle durumlarda ne söylense ananın, babanın yüreğine kar etmez, oraya düşen ateşi söndürmez. Biz bir daha böyle acılar yaşanmaması dileğiyle, diğer evlatlarımızın, çocuklarımızın can kayıplarında olduğu gibi, oğlunuz Ahmet Atakan’ın ölümüyle ilgili olarak da her türlü girişimde bulunacak, atmamız gereken adımları atacağız. Bu ölümlerin hesabını Meclis dahil her platformda soracağız.

Bu acı hepimizindir. Sizin ailenizin yakınlarınızın, halkımızın ve ülkemizin acısını yürekten paylaşıyorum. Ahmet yavrumuza rahmet, sizlere başsağlığı diliyorum.”