Kılıçdaroğlu: Mansur Yavaş bizim belediye başkanımızdır ve adayımızdır

Kılıçdaroğlu: Mansur Yavaş bizim belediye başkanımızdır ve adayımızdır
10 Eylül 2023 17:18

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş için “Mansur Bey bizim belediye başkanımızdır ve belediye başkan adayımızdır” dedi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yıldönümü etkinlikleri kapsamında CHP 100. Yıl Hatıra Ormanı açılışına katıldı.

Yaptığı konuşmada yerel seçimlere ilişkin mesajlar veren Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi için adaylarının mevcut başkan Mansur Yavaş olduğunu söyledi.

 

 

“BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZDIR”
Kılıçdaroğlu, “Mansur Bey bizim belediye başkanımızdır ve belediye başkan adayımızdır” ifadeleri kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başkanlığıyla ilgili olarak Başkentlilerin yüzde 68’inin memnuniyet bildirdiğini vurgulayarak, “Ben iddialıyım. Dört buçuk yıldır çalışıyorum. Ankara halkı bu konuda bize onay veriyorsa devam ederiz. Adaylığım açıklanır herhalde bugün yarın, bekliyorum” demişti.

 

 

“TSK GÖZ BEBEĞİMİZDİR”
CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözlerine de değinen Kılıçdaroğlu, ”Konuyla ilgili açıklamayı parti sözcümüz yaptı. TSK bizim göz bebeğimizdir” dedi.