Kılıçdaroğlu: Kendi ülkemizin mübarek topraklarında yabancı asker postalı istemiyoruz

Kılıçdaroğlu: Kendi ülkemizin mübarek topraklarında yabancı asker postalı istemiyoruz
17 Ekim 2023 13:53

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

 

 

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:
A Milli Futbol Takımımız Avrupa Kupası’na katılmaya hak kazandı; bizim çocuklara inanıyorum.

Yakınımızda İsrail Filistin çatışması var dünyanın gözleri orada. Çocukların yaşlıların kadınların öldürülmesini hiç kimse kabul edemez. Sağduyuya davet etmek bizim de görevimizdir. İsrail’i eleştiren İsrailli aydını yürekten kutluyorum. Biz Filistin halkının kendi topraklarına kavuşmasını istiyoruz. Filistin Halkına yönelik İnsanlık dışı ablukanın kaldırılmasını istiyoruz. Mescidi Aksa başta olmak üzere bütün kutsal mekanlara saygı duyulmasını istiyoruz. Akan kanların durmasını istiyoruz. OBİT dediğimiz Türkiye’nin bölgeye barış getirmesini istiyoruz.

 

 

Türkiye’nin TTK müdürü ne oldu terfi ettirildi. Bu davayı yakından izliyoruz. Aileleri ziyaret ettim onlara da aynı şeyi söyledim. Siz hak ve adalet istiyorsa, CHP kim hak ve adalet istiyorsa onların yanında olacaktır.

Mecliste bir tezkere görüşülüyor. Biz CHP olarak doğrudan doğruya terör saldırısına uğrayan bir kişi olarak teröre her zaman karşı çıktım. Terör insanlık suçudur. Terörle mücadele kaçınılmazdır. Bizden ne isteniyorsa eyvallah. Terörle mücadele tezkeresinde şunlar yazıyor: TSK sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunulması üzerine yabancı devletlere gönderilmesi…Eyvallah. Uluslararası hukukun da vereceği bir avantajdır bu. Ve aynı amaçlara matuf olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin müdahalede bulunması… Cumhuriyeti kuran bir parti, nasıl olur da yabancı askerlerin Türkiye’ye gelmesine izin verir. Akıl tutulması bu. Kendi ülkemizin mübarek topraklarında yabancı asker postalı istemiyoruz.