Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu otelde 2 saat baş başa görüştü!

Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu otelde 2 saat baş başa görüştü!
26 Temmuz 2022 10:20

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden İstanbul Halk Ekmek’in (İHE) dördüncü fabrikası “Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası”, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı törenle açılmıştı. Açılışın ardından tesisi gezen CHP lideri Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile beraberindekiler bölüştükleri ekmeği zeytin, peynir ile yemişti. Açılışın ardından, İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun baş başa görüştüğü belirtildi.

 

 

“Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, açılıştan sonra Harbiye’deki Hilton Otel’de iki saat baş başa görüştü” ifadelerini kullanan İsmail Saymaz, ikilinin görüşmesinde adaylık konusunun da gündeme geldiğini aktardı. Saymaz, Halk TV’de yayınlanan yazısında şu ifadeleri kullandı:

 

 

“CHP’de cumhurbaşkanı adaylığı için adı en çok anılanlardan biri de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu.

İmamoğlu, Kurban Bayramı’nın birinci günü İstanbul’daki yoğun yağışa tatilde yakalanınca eleştirilere hedef oldu. Tatil CHP’de de rahatsızlık yarattı.

Fakat gerilim yerini bahar havasına bıraktı.

Kılıçdaroğlu, restorasyon çalışması tamamlanan Yerebatan Sarnıcı’nın açılışına katıldı ve İmamoğlu’nu övdü. “İstanbul’un sırtında bir hançer var ve o hançeri çıkarmak için büyük bir özveriyle çalışan büyükşehir belediye başkanımız var” dedi. İBB Başkanı’na sahip çıkan Kılıçdaroğlu, “Afet önceden haber vermez. Belediye başkanları tatilde olabilirler. Bunlar birer insan” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu bir gün sonra da İBB’nin Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası’nın açılışına gitti.

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na iltifat ederek, şunları söyledi: “Şu anda burada olmanızın Türkiye’ye bir mesaj olduğunu düşünüyorum. Bütün açılışlarımızı sizinle yapmak istiyorum. Vaktinizin yarısını İstanbul’a ayırmanızı istiyorum.”

Kılıçdaroğlu iltifatı karşılıksız bırakmadı. Ardından fabrika gezildi. İmamoğlu, ekmeği bölerek Kılıçdaroğlu’na verdi.

CHP’de sevinç yaratan parti içi birlik görüntüsünün devamı da var.

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, açılıştan sonra Harbiye’deki Hilton Otel’de iki saat baş başa görüştü. Birçok konu ele alındı. Tabi cumhurbaşkanlığı adaylığı da…

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na şunları söyledi:

“Ben sizin en yakın yol arkadaşınızım. Yürüdüğünüz yolda size her türlü destek olmakta benim yanıma hiç kimse yaklaşamaz.”

İmamoğlu’na yakın çevreler, İBB Başkanı’nın hem Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultay imzası topladığı günlerde hem de Canan Kaftancıoğlu’nun ikinci kez aday olduğu İstanbul Kongresi’nde Kılıçdaroğlu’nun istediği yönde hareket ettiğini hatırlatıyor.

Bu görüşme İmamoğlu’nun bir adım geri çekildiği ve Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek verdiği şeklinde yorumlanıyor.”