Kılıçdaroğlu: Efkan Ala yalakalığından dolayı Bakan oldu

Kılıçdaroğlu: Efkan Ala yalakalığından dolayı Bakan oldu
14 Mart 2014 16:10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Efkan Ala’nın olduğu iddia edilen ses kayıtları hakkında çok sert açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, “Bunlardan birisi diyor ki şu işadamının mahkum edilmesi lazım Adalet Bakanına söylüyor Sen hakimmisin ya… Şimdi yalakalığından dolayı İçişleri Bakanı oldu Efkan Ala… Diyor ki o savcıyı hemen tutuklayın gözlatına alın sen kimsin ya…” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kılıçdaroğlu İsviçre’de Başbakan’ın hesabı olduğu iddialarının ise kendisine değil bir Büyükelçiye ait olduğunu iddia ederken Başbakan’ın çağrısı için de “bu paraları ortaya çıkar bu paraları sana veriyim ben senin paralarını ne yapayım benim haram parayla ne işim olur” diyerek cevap verdi.

 

Kılıçdaroğlu ayrıca Erdoğan’ın 2 yıl önce bu iddialar için dava açacağım dediğini ancak hala dava açmadığını da dile getirdi.

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satıbaşları:

 

Abbas yolcu provokasyon yapıyor. Milleti bölüyor, asla bölünmeyeceğiz.

 

(Hırsız Tayyip sloganları atılıyor) Onun öyle bir markası oldu zaten. Yakında patentini alırsa şaşırmayın.

 

Babalarımız bize şunu öğretti, Alllah kimseye evlat acısı vermesin diye. Burakcan o da hayatını kaybetti o da bizim evladımız o da bizim çocuğumuz.

 

 

Ben AK Partili yurttaşlarımı asla eleştirmedim bunu herkes iyi bilsin ben Başçalan’ı eleştiriyorum.

 

YALAKALIĞINDAN BAKAN OLDU

 

Ben devleti soyan bir çeteyi eleştiriyorsam onlarda benim de duyarlılığıma hak versinler. Bunlardan birisi diyor ki şu işadamının mahkum edilmesi lazım Adalet Bakanına söylüyor Sen hakim misin ya…

 

Şimdi yalakalığından dolayı İçişleri Bakanı oldu Efkan Ala… Diyor ki o savcıyı hemen tutuklayın gözlatına alın sen kimsin ya…

 

Burda arkaşlarım size bantları dinletti herhalde bunlar diyor ki bunlar montaj sakın inanmayın hepsi doğru…

 

SES KAYITLARININ HEPSİ DOĞRU ÇÜNKÜ…

 

Ben size anlatacağım bunların doğru olduğu ben dedim ki TİB kayıtlarını açıkla açıkladı mı açıklamadı niye çünkü o kayıtların hepsi doğru…

 

Eğer bunlar montajsa gönderirsin ABD’de saygın kuruluşlara bu bantlar sahtedir ben saygınlığımı korumak istiyorum sizde bir rapor hazırlayın.. Gönderebildi mi gönderemedi çünkü hepsi doğru…

 

Buradan söylüyorum devleti dolandırandan hırsızdan Başbakan olmaz…

 

ERDOĞAN’IN İSVİÇRE’DEKİ HESAPLARI

 

Türkiye’deki bir büyükelçi diyor ki bu adamın İsviçre Bankalarında hesabı var. Ben demiyorum Wikileaks belgeleri bunlar…

 

Bana demiş ki ben böyle dedim diye gel bu paraları ortaya çıkar bu paraları sana veriyim ben senin paralarını neyapayım benim haram parayla ne işim olur. Ben senin haram paranı istemem. Bu iddia benim değil Büyükelçinin iddiaları hem de öyle sıradan bir büyükelçinin değil dönemin ABD büyükelçisinin dedi ki dava açacam bu iddialar için aradan 2 yıl geçti dava açabildi mi açamadı hala bekliyorum… Yalancıdan Başbakan olmaz….

 

Rabia işareti diyordu bi işareti vardı onun Bizim Türkiye’deki anlamı şu o işaretin 4 Bakan 1 Başçalan…

 

Hangi Bakanların çocuklarının yatak odalarında milyonlarca lira çıkara. Hangi Bakan haram para ile umreye gider böyle bir şey olur mu olmaması lazım. 4 Bakan istifa etti. Şimdi ortaya çıktılar biz masumuz diyorlar. Madem masumdunuz neden istifa ettiniz.

 

ESNAFA KRİTİK SEÇİM VAADİ

 

Aramızda anneler var annelere sesleniyorum. Çocuklarınıza sahip çıktığınız gibi Türkiye’ye de sahip çıkın..

 

Bu ülkede birlik ve beraberlik olsun, Kardeşlik olsun herkesin işi herkesin aşı olsun barış içinde yaşayalım. Emin olun biz dünyanın en zengin ülkelerden biri olabiliriz bizim her şeyimiz var eksik olan bir tek şey var o da temiz siyaset…

 

Söz veriyorum CHP gelirse yardımlar kesilmez yardımlar artar. O yolsuzluk paralarını alıp halka vereceğim. Kul hakkı yemek en büyük günah biz vatandaşın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz.

 

Düne kadar sizin başörütünüz üzerinden siyaset yapıldı. İster başı açık ister başı kapalı bütün kadınların benim başımın üstünde yeri var. Esnaf kardeşlerime de seslenmek istiyorum esnaf devlete yük olmaz. devlete yük olmadığı için de dikkate alınmaz hükümet tarafından borçlusunuz diye size sağlık hizmeti vermeyen düzeni değiştireceğiz.

 

CHP döneminde esnafın emekli aylığından yüzde 15 kesinti olmayacak. Adam zaten geçinemediği için çalışıyor bir de onadan kesinti mi yapacağız bu uygulamaya son vereceğiz.