Kılıçdaroğlu: Bu ülkede hakkında en fazla kirli kampanya yapılan kişi benim

Kılıçdaroğlu: Bu ülkede hakkında en fazla kirli kampanya yapılan kişi benim
16 Mayıs 2021 15:04

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, gençlere seslenerek, “Bu ülkede hakkında en fazla kirli kampanya yapılan kişi benim. İktidar eliyle yaptılar bunu, trolleri, çeteleri vardı. İftira attılar nasılsa dilin kemiği yok. ‘Sen doğru dur, eğri belasını bulur’ demişti rahmetli babam. Ve şimdi belalarını buluyorlar. Bütün pislikleri ortaya saçıldı” dedi.

 

 

“Bir algıyı tekrar yıkmak için karşınızdayım” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu CHP’li belediyelerin icraatlarını videosunda sıraladı.

 

 

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

 

“Ne diyordu, ‘CHP çalışmıyor, Kılıçdaroğlu’nun projeleri yok’ Var efendim. İktidar değiliz ama projelerimiz var. Bu kısa içinde belediye başkanlarımız binlerce projeyi hayata geçirdi. Örnekleri sıralayayım: Dünyada aynı anda 10 metro projesini yürüten tek şehir İstanbul Büyükşehir Belediyesi. 413 bin metrekare Çubuk -1 Barajı Rekreasyonu alanını halka açan kent Ankara. Dünyanın en büyük üçüncü uluslararası projesi olan Expo Hatay’a geliyor. Aydın’da Sakız Koyunu Çiftliği’ni kurduk. Muğla’da yerel tohum merkezi oluşturuldu. Mersin’de kentin ilk yerel ulaşım ağı için düğmeye basıldı. Ardahan’da tekstil fabrikası kurulacak. Kırklareli’nde çevreyi düzenliyoruz. Spor okulu, atık toplama projeleri, kreşlerimiz hizmet veriyoruz. Beylikdüzü’nde yaşam vadisini oluşturduk. CHP çalışmıyor diyorlardı. Sadece pandemi döneminde 11 milyon vatandaşa hizmet götürdü CHP’li belediyeler…”
‘Troller istiyorsa izlesinler’

 
Kılıçdaroğlu paylaştığı videoda ”6 ayda Türkiye’nin kaderini değiştireceğiz” dedi ve “Troller istiyorsa izlesinler. Biz muhalefetteyiz. İktidar olduğumuzda çok daha mükemmellerini yapacağız. Her kuruşun hesabını vereceğiz” ifadelerini kullandı.