Kılıçdaroğlu: Bizim kitabımızda ayrımcılık yoktur herkes bilsin

Kılıçdaroğlu: Bizim kitabımızda ayrımcılık yoktur herkes bilsin
26 Mart 2023 14:17

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bağcılar Ebubekir Meydanı ve Kadın Merkezi Açılış Töreni’nde konuştu.

 

 

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle:

 

 

“Ekrem Başkan oldukça güzel bir konuşma yaptı ve hepimizi heyecanlandırdı. Ne için iktidar? Kadın- erkek eşitliği, her evde huzur ve bereketin olması için iktidar, adalet, hukuk için iktidar, başı açık – başı kapalı ayrımını ortadan kaldırmak için iktidar. Halk için iktidar.

Türkiye’yi yönetirken hiçbir ayrım yapmayacağız, herkesi kucaklayacağız. Bizim kitabımızda ayrımcılık yoktur herkes bilsin.

Harcadığımız her kuruşun hesabını millete vereceğiz. Biz kul hakkını gözeteceğiz, atama bekleyen öğretmenleri öğrencileriyle buluşturacağız. Hiç kimse aç ve açıkta kalmayacak. Bütün mücadelemiz bunun için.

Bütün belediye başkanlarımız depremde soluğu deprem bölgesinde aldı, herkese hizmet veriyorlar, hiçbir ayrımcılık yapmıyorlar. İstanbul kadim bir şehir. İBB Başkanı İmamoğlu, Allah nasip ederse Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak da aynı zamanda görevini yapacak.

 

 

İstanbul’a hizmet ederken önüne konan engelleri tek tek kaldıracak ve hedef İstanbul, hedef Türkiye, hedef kalkınma ve büyüme diyecek.

İkinci Cumhurbaşkanı yardımcısı adayımız Mansur Yavaş. Elinden gelen bütün gücü gösterecek. Bizim tarihimizde iki önemli başkent var. Osmanlı’nın başkenti İstanbul ve cumhuriyetin başkenti Ankara. İki başkenti yöneten güç, aktör aynı zamanda cumhuriyetimizin en önemli yılında, yani 100. YılındaCumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev yapacaklar, iki kadim kente hizmet verecekler.”