Kılıçdaroğlu, Atakan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu

Kılıçdaroğlu, Atakan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu
21 Eylül 2013 17:03

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay Armutlu’da Ahmet Atakan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 

 

Kemal Kılıçdaroğlu, Reyhanlı İlçe merkezinde yaya olarak esnafı ziyaretlerinde bulundu. Kılıçdaroğlu, MHP İlçe binasından kendini alkışlayanları selamladı, kahvehane ve taksi durağında vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinleti. Kılıçdaroğlu, Reyhanlı’ya helikopter ve binlerce koruma ile gelmediğini, Reyhanlı’ya güvendiğini söyledi. Türkiye’de radikal insanların eğitilmesini istemediklerini anlatan Kılıçdaroğlu, “Ellerine silah verip ceplerine para koyup kardeşini öldür denmesini istemiyoruz. Huzur içinde yaşamak istiyoruz. Türkiye ile Suriye halkının bir düşmanlığı yoktur. Düşmanlığı körükleyenler siyasetçilerdir. Yapan kendi halkına ihanet ediyor demektir. Barış gibi güzel bir şey varken neden kavga ediyoruz. Suriye’de demokrasi yokmuş Allah aşkına demokrasi götüreceğiz diye iç savaş mı çıkaralım? Huzur ve barışı kendi coğrafyamızda egemen kılmak istiyoruz” diye konuştu.

 

9783b628e8c5504f75ae03d34ad9c4c8

 

Kılıçdaroğlu, daha sonra ODTÜ protestolarına destek eylemi sırasında hayatını kaybeden Ahmet Atakan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Atakan’ın babası Ali Atakan tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, kadınlarla ayrı bölümde oturan anne Emsal Atakan’a da başsağlığı dileğinde bulundu. Emsal Atakan da Kılıçdaroğlu’na sarılarak gözyaşı döktü. Okunan Kuran-ı Kerim’i dinleyen Kılıçdaroğlu, baba Ali Atakan ile bir süre sohbet etti. Ali Atakan, “Bu gençler, sizden çok şey bekliyor. Lütfen onlara sahip çıkın” dedi. Yaklaşık 10 dakika taziye evinde kalan Kılıçdaroğlu, Samandağ İlçesi’ndeki Türkiye’nin tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü’ne gitti.

 

1faf63c6294e42b0b685d6e0db1b22ef