Kılıçdaroğlu: Aile Destek Sigortalarını ev hanımlarının hesabına yatıracağız

Kılıçdaroğlu: Aile Destek Sigortalarını ev hanımlarının hesabına yatıracağız
23 Nisan 2023 09:48

Millet İttifakı2nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Destekleri Sigortası ile ilgili yeni bir video paylaştı.

 

 

Kılıçdaroğlu, “Neyse biz işimize dönelim. Ev Hanımları’na Aile Destek Sigortalarını öderken, faiz hassasiyeti olanlara, Katılım Bankası seçeneği vereceğiz. Katılım altın hesapları açtıracağız ve ödeme bu hesaplara yapılacak. Gençler bunu annelerinize anlatmamız için yardımınızı rica ediyorum.” notuyla sosyal medya hesabından yeni bir video paylaştı.

 

 

Videoda Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

 

“Sevgili kadınlar, ev hanımları. Benim en çok değer verdiğim projem Aile Destekleri Sigortası’dır. Bu benim hayatımın en önemli projesidir. Hatta bu ülkeye miras olarak bırakmak istediğim yegane şeydir. Aile Destekleri Sigortası; geliri asgari ücretin altında olan veya hiç geliri olmayan ailelerin gelirlerini yani her evin gelirini asgari ücrete tamamlamaktır. Bu sigorta kişinin doğumundan ölümüne kadar bütün yaşamını sosyal güvence altına almak demektir. Öyle zor bir şey değil bu. Dünyada pek çok ülkede bu sigorta dalı zaten uygulanıyor. Her aileye asgari gelir güvencesi verirseniz; ailede mutluluğu, huzuru ve bereketi sağlarsınız. Ben bunu yapacağım. İnsan onuruna yakışır şekilde yapacağım. Hiç kimsenin yoksulluğunu afişe etmeyeceğim. Sözüm söz. Allah’ın izniyle hiç bir çocuğumuz bu topraklarda yatağa aç girmeyecek. Ama benim bir amacım daha var. O da ev kadınını güvenceye almak. Onun için bu parayı kadınların banka hesabına yatıracağım.” dedi.