Kazanacak aday var Akşener yok!

Kazanacak aday var Akşener yok!
9 Aralık 2023 11:07

İYİ Parti lideri Meral Akşener, tekme vurup masayı devirdiğinde “Kadın haklı canım. Masadan resmen kovuldu” diyenleredir sözümüz.

 

Miyase İlknur/  Cumhuriyet 

 

Masadan kalkıp küfür kıyamet saldırdıktan sonra geri dönmesiyle partisine 5-7 puan, ittifaka da nereden baksan 2-3 puan kaybettirdiğini gördükleri Akşener’e güzelleme yapmaya devam ettiler.

Cumhurbaşkanı seçiminin kaybedilmesinin suçunu Akşener dışında masadaki herkese yüklediler. En çok da Kılıçdaroğlu’na. Hiçbiri de demedi ki seçim hepi topu 2.5 oyla kaybedildi. Bir buçuk puan daha alınmış olsaydı bugün Türkiye’de farklı bir siyasal iklime uyanacaktı. O bir buçuk oyun kaybında Akşener’in masadan kalkmasının payını yukarıda yazdık.

Ama yok, Akşener haklı.

Niye?

Kadıncağız “kazanacak aday” diye diye dilinde tüy bitmiş de ondan. Bir de bunu söyleyenlerin de kafalarındaki isimler adaylaşmadı ya o yüzden Akşener haklı.

 

 

Kazanacak aday var Akşener yok

 
Kazanacak aday diye diye aday olacak kişinin aslında kazanamayacağını beyinlere kazı, ardından anketlerde manipülasyon yapılması için kesenin ağzını aç, olmadı masayı devir.

Amaç ne?

İYİ Parti’nin CHP’nin önüne geçip ana muhalefet partisi olması.

Seçim kaybedildi yine görev bitmedi. Bu kez de “Her ilde kendi adayımızla gideceğiz ama…” diyerek selektör yakıp CHP’de iç karışıklığın fitilini ateşle. Meral ablamızın işbirliği için CHP’de değişim istediği “CHP’de değişim olmazsa Meral Hanım zinhar işbirliği yapmayacak. İki büyük şehir de elimizden kayıp gidecek” hayalini kurdur. Sonuç, CHP’de değişim oldu ama Akşener’in CHP’ye kaybettirme politikasında değişme yok.

Cumhurbaşkanı adaylığı için “Kazanacak aday olmalı” diyen Meral abla, şimdi kazanacak adaylar varken yine yan çiziyor.

 

 

CHP sizin siyasi kariyerinizi inşa etti

 
Bahane hazır: “Biz başkasının yazdığı senaryoya, figüran olmadan, başkalarının siyasi kariyerlerine, zıplama tahtası olmadan, başkasının sevabına da günahına da ortak olmadan özü başımıza birlikte hür ve müstakil olarak vereceğiz.”

Sizin yazdığınız senaryoya figüran olması, siyasi kariyerinize zıplama tahtası olması için kapısını çaldığınız CHP’den 15 vekil istediğinizde onlar da bu tür yanıt verebilirlerdi değil mi?

Bu durum hatırlatıldığında “Ama biz 2019 seçimlerinde diyetimizi ödedik” diye yanıt geliyor hemen. Yoo, karşılığında kazanılabilecek pek çok il ve ilçe aldınız ama kazanamadınız. Bunun suçu CHP’de değil ki…

Şimdi de kimse sizden bilabedel işbirliği istemiyor zaten. Belli il ve ilçeleri aranızda işbirliği yaparak paylaşır seçime girersiniz. Siz de kazanırsınız CHP de.

Mesele kazanmaksa eğer…

Yok eğer cumhurbaşkanı seçiminde olduğu gibi mesele kaybettirmek ise o başka…