Karayalçın’dan SHP’nin yeniden kurulacağı iddiasına yanıt geldi!

Karayalçın’dan SHP’nin yeniden kurulacağı iddiasına yanıt geldi!
4 Temmuz 2023 13:41

CHP’de seçim sonrası ‘değişim’ tartışmaları devam ederken, Sosyaldemokrat Halkçı Parti’nin yeniden kurulacağı gündeme geldi. Eski SHP Başkanı Murat Karayalçın, “Son Genel Başkan olarak SHP’nin yeniden açılmasını düşünenler varsa, bunun yanında olmam ve doğru bulmam” dedi.

 

 

Seçimlerde istediği sonucu alamayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) ‘değişim’ tartışmaları devam ederken, dikkati çeken bir iddia gündeme geldi.

Buna göre, Sosyaldemokrat Halkçı Parti’nin (SHP) yeniden kurulacağı öne sürüldü.

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede, “CHP’nin sorunları CHP içinde kalınarak çözülmelidir. ‘CHP’de istediğimiz olmazsa gider SHP’yi yeniden kurarız’ demek ve bunun için bazı isimlere ‘kuruculuk görevi’ vermek, hırsın aklın önüne geçmesinden başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

Yarkadaş, şunları söyledi: “Bazı arkadaşlarımızın 94 yerel seçiminden hiçbir ders almadıkları ve “aynı şeyi yaparak farklı sonuçlar almaya çalışmaları” gerçekten ilginç.. “SHP’yi kuracağım” diye zemin yoklayan ve görev alan arkadaşımız da böyle tarihsel bir vebalin altına girmemelidir. 2024 yerel seçimlerini “birlik içinde” kazanmak zorundayız.”

 

 

MURAT KARAYALÇIN’DAN AÇIKLAMA

 

CHP geleneğinin önemli isimlerinden, eski SHP Genel Başkanı ve eski bakanlardan Murat Karayalçın, söz konusu iddiaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabınan açıklama yapan Karayalçın, “Benim için kırmızı çizgi CHP’nin bütünlüğüdür ve bunu zora sokacak, halel getirecek hiçbir girişimi kabul etmem” dedi.

Murat Karayalçın, şunları söyledi: “Son Genel Başkan olarak SHP’nin yeniden açılmasını düşünenler varsa, bunun yanında olmam ve doğru bulmam.”