Karayalçın: Seçim kaybettik, bir şey olmamış gibi davranamayız!

Karayalçın: Seçim kaybettik, bir şey olmamış gibi davranamayız!
14 Temmuz 2023 09:12

Eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP’deki değişim tartışmalarını değerlendirdi. “Örgüt yapısı değiştirilmeli” vurgusu yapan Karayalçın, “Yerel seçimlerde ittifak yapılacaksa, bu adaylara ve yerel örgütlere bırakılmalı” dedi.

 

 

“KAYBETTİK, BİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ OLMAZ”

 

 

“Bir performans düşüklüğü gösteriyorsanız, bir seçim kaybettik. Bir şey olmamış gibi davranamayız.” CHP’deki değişim tartışmalarını böyle değerlendirdi. Örgüt yapısına dikkati çekti. “Örgüt yapısı dönüştürülmeli. Kapasitesini tam anlamıyla kullanmamızı sağlayacak yeni siyasi mimari yapımız, ilerlemeyi, yenileşmeyi program değişikliğini de beraberinde getirecektir” dedi.

 

 

 

CHP’DE BÜYÜK KOPUŞLAR OLUR MU?

 

 

Murat Karayalçın, “CHP’den kopuşlar olur mu?” sorusuna da yerel seçimleri işaret ederek yanıt verdi. SHP’nin yeniden kurulacağı iddiasına ilişkin de konuştu. “Hem olmamalı, olamaz. Bu belediye seçimlerine kadar geçecek süre için geçerli olan bir değerlendirme. Eğer belediye seçimlerinde CHP ağır sonuçlar alırsa bölünme olasılığı gündeme gelebilir” ifadelerini kullandı.
Peki, yerel seçimlerde yeniden bir ittifak olacak mı? ‘İYİ Parti ile iş birliği yapılacak mı?’ sorusu merak edilirken, Karayalçın yerel örgütler vurgusu yaptı. “Yerel seçimlerde ittifak yapılacaksa, bu adaylara ve yerel örgütlere bırakılmalı. Yerel yönetimler kurultayına gitmeliyiz” dedi.