Karayalçın: Cumhuriyet Halk Partililer, neyi tartışmak istiyorlarsa bir araya gelerek tartışabilirler!

Karayalçın: Cumhuriyet Halk Partililer, neyi tartışmak istiyorlarsa bir araya gelerek tartışabilirler!
25 Temmuz 2023 09:02

CHP Parti Meclisi, MYK kararıyla görevden alınan Ağrı, Muş, Mardin, Kayseri il başkanları ile Beykoz ilçe başkanının itirazlarını görüşmek üzere toplanmıştı. Başkanların itirazları yapılan oylamada 3’te 2 çoğunluğa ulaşılamadığı için reddedildi.

 

 

Twitter adresinden paylaşım yapan Murat Karayalçın da parti için sorunları ve il başkanlarının itirazları değerlendirmek için yapılan PM toplantısı için, “28 Mayıs’tan sonra ortaya çıkan gelişmelerin değerlendirilmesi amacını taşıyor” dedi.

İmamoğlu’nun, sorunların çözümü için şimdiye kadar 200’den fazla toplantı yapıldığına dair açıklamasına da dikkat çeken Karayalçın, “Önemsediğim konu, kaç defa toplandıkları ya da nerede, nasıl toplandıkları değil. Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki sorunların çözümü için getirdikleri önerilerin neler olduğudur” diye yazdı. Karayalçın, paylaşımının tamamında şu ifadelere yer verdi:

 

“Cumhuriyet Halk Partililer, partilerinin sorunlarını ya da neyi tartışmak istiyorlarsa bir araya gelerek tartışabilirler. Bir araya gelmişler, bir konuyu tartışıyorlar. O konu da il ve ilçe örgütlerinin görevden alınmaları kararına karşı yaptıkları başvurunun parti meclisini toplantıya çağırarak görüşülmesini sağlamak ve 28 Mayıs’tan sonra ortaya çıkan gelişmelerin değerlendirilmesi amacını taşıyor. Cumhuriyet Halk Partiler her iki konuyu da görüşebilirler.

Sayın İmamoğlu’nun açıklamasına göre 200 dolaylarında toplantı yapılmış. Önemsediğim konu, kaç defa toplandıkları ya da nerede, nasıl toplandıkları değil. Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki sorunların çözümü için getirdikleri önerilerin neler olduğudur. Aslında bunu bütün Cumhuriyet Halk Partililer yapmalı, herkes çalışmalı. Herkes tartışmalı. ‘En çok, uzak durmamız gereken şey sessizliktir, sessiz kalmaktır.'”

 

1690141038937-murat-karayalcin