Karamollaoğlu’na göre Beştepe’nin sipariş ettiği 4 Mercedes sistemin değişeceğinin habercisi

Karamollaoğlu’na göre Beştepe’nin sipariş ettiği 4 Mercedes sistemin değişeceğinin habercisi
6 Ekim 2019 12:54

Bir süre önce basında, Cumhurbaşkanlığına Almanya’dan toplam değeri 80 milyon Lira olan S600 Mercedes – Maybach marka 4 adet daha makam aracı alınacağına dair haberler yayınlanmış, bu haberler yalanlanmamıştı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bu konuda farklı bir değerlendirmede bulundu.

 

 

Karamollaoğlu’na göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni cumhurbaşkanı yardımcıları atayacak, yetkilerini onlara devredecek, kendisi de parti çalışmalarına ağırlık verileceğini belirterek “Yeni alınacak olan o 4 makam aracı da, yönetimi üstlenecek olan yeni yardımcılara tahsis edilecek.” dedi.

TV5’te yayınlanan ve Suat Toktaş’ın sunduğu “Düşünme Vakti” programında, gazetecilerin sorularını cevaplayan Karamollaoğlu, başkanlık sisteminin konuşulduğu kısımda, “İşte 3 tane mi, 4 tane mi yeni Mercedes alınıyor; böyle pahalı… O olunca benim aklıma şu geldi: Büyük ihtimalle çalışma metodunu Sayın Erdoğan değiştirecek” ifadesini kullandı.

 

 

“YÖNETİM İŞİNİ BİR EKİBE BIRAKIP, PARTİYE AĞIRLIK VERECEK”

 

Karamollaoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“En az 4 tane belki cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ihdas edecek. Yetkiyi bunlara devredecek. Hatta bunlara kararname çıkarma yetkisi verecek. Çünkü bu devlet yönetiminde siz, her şeye yetişme imkânına sahip değilsiniz. Bir de bu sistem maalesef şimdi tahrip oldu. Bakanlar, geliyor şimdi. Müsteşarlık kalktı. Bakan yardımcısı… Bakan yardımcısı, müsteşar demek değil. Müsteşar, devleti temsil ediyordu. O zaman hafıza kaybı da yaşanıyor şimdi. Bu yetkiyi devredecek. Çok kritik noktalarda onlarla toplanıp belki karar alacak, talimat verecek. Orada bir kişiye yetki verecek. ‘Sen, benim namıma esas sorumlusun’ diyecek. Sonra da dönecek Tayyip Bey, bundan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanlığı yapacak. Tabana inecek. İnsanlarla temas kuracak. Tayyip Bey, önümüzdeki dönemde devlet yönetimi için bir ekip oluşturacak, kendisi ağırlığını halkla ilişkilere ve parti çalışmalarına verecek.”