Karamollaoğlu: Aç bile ‘açım’ dediği zaman azarlanıyor

Karamollaoğlu: Aç bile ‘açım’ dediği zaman azarlanıyor
14 Kasım 2021 21:07

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin Pendik İlçe Kongresi’nde konuştu. Yaşanan ekonomik sıkıntılara değinerek iktidara yüklenen Karamollaoğlu, “Aç bile ‘açım’ dediğinde azarlanıyor.” dedi.

 

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin bugün gerçekleştirilen 7. Olağan Pendik İlçe Kongresi’ne katıldı.

Karamollaoğlu konuşmasında, “Bütün dünya bir kargaşanın içine sürüklenmiş vaziyette. Kimse bu kargaşadan nasıl çıkarız diye bir dert taşımıyor maalesef. Güçlü olan, varlığı olan insanlar biz bu varlıklarımızı nasıl koruruz, hatta bu varlıklarımıza daha fazlasını nasıl katarız diye bir sıkıntı içindeler, arayış içindeler. Maalesef bu menfaat şebekeleri sadece bütün dünyada değil, bizim memleketimizin içinde de yaşanıyor” dedi.

 

 

“EN GEÇ BİR BUÇUK SENE İÇİNDE SEÇİMLER OLACAK”

 

 

“En geç bir buçuk sene içinde seçimler olacak” diyen Karamollaoğlu, “Bu seçimlerde biz ya başarı gösterecek, ülkemizin bu gidişatına dur diyecek, yanlışları düzeltecek, doğruları hakim kılacak bir yetki alacağız veya hayat böyle devam edecek. Tabi dünyanın sonu böyle gelir mi gelmez mi bilmem. Ama bundan sonra hayatın eğer böyle devam ederse, büyük güçlüklere maruz kalacağını unutmamamız icap eder.

Fakirler eziliyor, güçsüzler eziliyor, imkanı olmayanlar horlanıyor. Aç bile ‘açım’ dediği zaman azarlanıyor. ‘Haydi oradan sen de, iç şu çayı keyfine bak’ deniliyor. Sıkıntı ve dertleri bileyenler, sıkıntı ve derdi kendileri hiç hissetmeyenler eğer iktidarda olursa, garibin derdine kimse çare üretemez” ifadelerini kullandı.